Derya Taşbaşı Kimdir? Biyografisi

Derya Taşbaşı
Derya Taşbaşı, 24 Mayıs 1985 yılında Almanya’nın Möchnegladbach şehrinde doğdu. Derya Taşbaşı ortaokul ve lise eğitimini Köln’nün Rhein Gymansium okulunda tamamlayarak, bir Avrupa Birliği Projesinde yer almak için 2004 yılında İstanbul’a geldi.

Projenin sonlanmasıyla Türkiye’de hayatına devam etme kararı alan 
Derya Taşbaşı,  İstanbul’da uluslararası şirketlerde müşteri temsilcisi olarak çalışıp, aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı okudu. Bu alanda yarışma sonuçları ödüllere sahip oldu ve Burslu Milano Domus Akademi de bir dönem okuma şansı oldu.

Öğrencilik yıllarında oyunculuk ve sunuculuğa olan ilgisi ağır basan ve dizi oyunculuğuna başlayan Derya Taşbaşı,  Arka Sıradakiler isimli gençlik dizisinde ilk kamera önü deneyimini yaşarken, oyunculuk kariyerine Kanıt ve Kollej Günlüğü dizilerinde devam etti. Ayrıca bu sure zarfında çeşitli reklam kampanyalarının yüzü olarak ekranlarda yerini aldı.

Son olarak TRT Spor’da 295 bölüm yayınlanan Haydi Spora isimli programın sunuculuğunu yapan Derya Taşbaşı, şimdi ise Kanal 7 ekranlarında sunuculuğunu yaptığı Uçan Halı programıyla, seyircilere dünyanın en çok merak edilen ülkeleri ve şehirlerinden sesleniyor

Filmografisi

Sinema


Recep İvedik 2 - 13 Şubat 2009


Dizi

Arka Sıradakiler - 2009 - Yasemini
Kanıt - 2010
Kolej Günlüğü - 2011 - Selin

TV Programları

TRT Spor - Haydi Spora
Kanal 7 - Uçan Halı
Previous
Next Post »