Elif Melda Yılmaz Kimdir? Biyografisi

Elif Melda Yılmaz
Elif Melda Yılmaz, 7 Kasım 1977 yılında Eskişehir'de doğdu. İkokul, ortaokul ve Liseyi Eskişehirde okudu. Elif Melda Yılmaz, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.Lise yıllarında medyada görünmeye başlayan Elif Melda Yılmaz, 1992-1996 yılları arasında yerel radyolarda sunuculuk ve program yapımcılığı, Anadolu Üniversitesi Eğitim Televizyonunda program sunuculuğu ve yerel bir gazetenin gençlik sayfasında köşe yazarlığı yaptı.

Elif Melda Yılmaz, İlkokuldan üniversiteye kadar profesyonel olarak halk dansları oyunculuğu ve öğretmenliği yaptı.

Üniversite yıllarında ilköğretim okullarında drama öğretmeni, TRT ve özel stüdyolarda seslendirme sanatçısı, Ankara Devlet Tiyatrosu Çocuk Biriminde oyuncu ve çeşitli klüplerde caz vokalisti olarak çalıştı. Eskişehir de profesyonel yaşamına devam eden oyuncu genellikle müzikallerdeki rolleriyle dikkat çekmiştir

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda halen oyuncu olarak kariyerine devam etmektedir. Elif Melda Yılmaz, 2004 yılında Star Tv'de yayınlanan Tatil Aşkları dizisinde de rol almıştır.Daha sonra Yengeç Oyunu adlı sinema filminde Nuriye adlı karakteri başarıyla oynamıştır.


Filmografisi

İffet (2012)
Yengeç Oyunu (Nuriye) 2008

Tatil Aşkları Star Tv 2004
Previous
Next Post »