Hande Kaptan Kimdir? Biyografisi

Hande Kaptan
Hande Kaptan, 1 Ocak 1985 yılında Ankara'da doğdu. Hande Kaptan, Bürokrat bir baba ve öğretmen bir annenin tek çocuğudur, bir kedisi vardır. İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde tamamlamıştır. 2006 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olmuştur ve o yıl Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümü'nü burslu olarak kazanmıştır. 

Hande Kaptan, Eşzamanlı olarak Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır, tez çalışması halen sürmektedir. Çocukluğundan beri dans etmektedir ve Türkiye Dans Federasyonu'nun lisanslı Latin Amerikan dansçısı olarak birçok yarışmada derece elde etmiştir. Son yıllarda kendini Flamenko dansına adamıştır. Aynı zamanda dans eğitmenliği yapmaktadır. İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilmektedir ve bu dillerde oynayabilmektedir. Şan, eskrim, sahne dövüşü, binicilik, yoga eğitimi vardır. Sunuculuk ve seslendirme yapmaktadır.

Hande Kaptan, 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümü'nden mezun olduktan sonra Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 7. bölümde Aslı Temir karaketerini oynamıştır.

2011 yılında Akasya Durağı 111. bölümde Songül karakterini, Kurşun Bilal 3. bölümde Defne karakterini ve Muhteşem Yüzyıl dizisinin 2.sezonunda Carmina karakterini oynamıştır. Oynadığı kısa metrajlı Yeşil Çamın İğnesi filmi Çek Bakalım yarışmasında birincilik elde etmiştir. Tofita internet reklamında da oynamıştır.


Hande Kaptan, 2012 yılında Hasan Karacadağ'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği ve 22 Mart 2013'de vizyona giren El-Cin sinema filminde başrollerden birini oynamıştır. Mahsun Kırmızıgül'ün yapımcılığını yaptığı ATV ekranlarında yayınlanan Benim İçin Üzülme dizisinde 'Filiz' karakterini oynamaktadır.

Hande Kaptan, 2013 yılında Okşan Dede'nin senaryosunu yazdığı ve yöneteceği Ölümden Kalma sinema filminde 'Leyla' karakterini oynayacaktır.
Previous
Next Post »