Raci Şaşmaz Kimdir? Biyografisi

Raci Şaşmaz
Tayyar Raci Şaşmaz, 30 Ekim 1973 yılında Elazığ'da doğdu. Pana Holding yönetim kurulu başkanı, Kurtlar Vadisi dizisinde oynayan Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz'ın ve Zübeyr Şaşmaz'ın kardeşidir.

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olan Raci Şaşmaz, ilk olarak bir zamanların popüler dizisi Kenan İmirzalıoğlu'nun oynadığı Deliyürek'te Osman Sınav ile birlikte çalıştı.

2002 yılında Ekmek Teknesi dizisinde yine Osman Sınav ile birlikte yapımcılık yapan Raci Şaşmaz'ın kariyeri, 2003 yılında yayınlanmaya başlayan ve Türkiye'de yayınlanan en uzun dizilerden biri olan Kurtlar Vadisi ile zirveye ulaştı. 

Raci Şaşmaz, Kurtlar Vadisi dizisinde ilk 2 bölümünde Polat Alemdar'ın ameliyat olmadan önceki hali olan Ali Candan rolünü oynadı.

Raci Şaşmaz, 2015 yılında yayınlanmaya başlayan; Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Tarık Ünlüoğlu, Yunus Emre Yıldırımer ve Ozan Akbaba'nın oynadığı reyting rekorları kıran, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin senaryosunu Bahadır Özdener ile birlikte yazmakta olup, yapımcılığını da üstlenmektedir.

Previous
Next Post »