Seren Serengil Kimdir? Biyografisi

Seren Serengil
Seren Serengil, 6 Nisan 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Seren Serengil'in babası Öztürk Serengil ve  annesi Nevin Teoman’dır. 4 yaşındayken anne-babası ayrıldılar. Çocukluğu Nişantaşı’nda annesinin yanında geçti. Annesi sekiz sene baleye gönderdi, klasik piyano dersleri aldırttı. İstanbul'da Yıldız Kolejinde okuduktan sonra Londra'da, sonrada İsviçre'nin Montrö kentinde Buisness okudu. Anneannesi “Marcella” adında bir İtalyandı, dedesi Türk , teyzeleri, kuzenleri hepsi İtalyan kültürüyle büyümüş. Annesi Nevin hanım Seren’i sıkı yetiştirmek için, Montrö’de rahibelerin okuttuğu, erkeklerin olmadığı, köyde bir okula gönderdi.


Ancak iki sene dayanabildi. Seren Serengil 16 yaşında sahne hayatına atıldı. 4 sene boyunca Türkiye’nin en genç assolisti olarak sahnelere çıktı. 

Seren Serengil, ilk olarak 1996 yılında Mehmet Aslantuğ ile başrolü paylaştığı köylü güzeli bir genç kızı canlandırdığı TRT dizisinde tanındı.

Seren Serengil 2000 yılında televizyonlarda (TGRT) üç sene evlilik programı sundu; sonra da (2012 31 ocak) ayrılan çiftleri barıştırma formatında Türkiye'deki ilk aşk temalı evlilik programların sunuculuğunu yaptı. Yayın saati çok erken diye işi bıraktı.

Sanatçının ilk albümü "Bana Herşey Seni Hatırlatıyor" son albümü ise "Bu Gecenin Hatırına" oldu.

Seren Serengil’in sevilen şarkıları; Bana herşey seni hatırlatıyor”, “Alışmak sevmekten daha zor geliyor”, “Sen şansını kaybettin”, “Mümkün değil”, “Sürünüyorum”, “Bu gecenin hatrına”, “Ben adamı ayrılırken tanırım”, “Ya seninle ya sensiz”. 

Evlilik konusunda şansı kapalı olan Seren Serengil,ilk evliliğini 2000 yılında Ozan Kaçmaz'la ile evlendi 2 yıl sonra 2002 de boşandılar. 2. evliliğini ise 2002 yılında şarkıcı Cengiz İmren ile yapan Seren Serengil, 2005 yılında Cengiz İmrenle de boşandı. 

Seren Serengil 5 Nisan 2006'da Roma Konsolosluğu'nda Musa Aytun ile evlendi. 4 yıl sonra 2010 da boşandılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder