Biyografi Ara

Cüneyt Çakır Kimdir? Biyografi

 

Cüneyt Çakır Kimdir Biyografi
Cüneyt Çakır, 23 Kasım 1976 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul bölgesi hakemi olan Cüneyt Çakır iktisat fakültesi işletme bölümü mezunudur.

Şu anda hakemliğin yanında ayrıca sigortacılık mesleğiyle de uğraşmaktadır. Spor Toto Süper Ligin en fazla maç yöneten hakemi olan Çakır'ın,ligdeki ilk maçı 29 Eylül 2001 tarihli Malatyaspor - Çaykur Rizespor maçıdır. 2006 yılında FIFA kokartı takmaya hak kazanan Cüneyt Çakır, gösterdiği başarıdan dolayı 2007 yılında Avrupa'nın yetenekli hakemlerinin davet edildiği mentör kursuna davet edilmiş ve buradaki üstün başarısından dolayı UEFA tarafından, 22 Aralık 2009 tarihinde premier development kategorisine yükseltilmiştir.

Bu kategoride yer alan en iyi 13 hakem arasında bulunan Cüneyt Çakır, Fulham ile Hamburg arasında oynanan Avrupa Ligi yarı final rövanş maçı ve tam 10 yıl aradan sonra 2010-11 sezonunda şampiyonlar ligi grup maçlarında Dünyanın'nın en büyük takımlarından Barcelona'nın Rubin Kazan karşısında 29 Eylül 2010 tarihinde oynadığı maçı yönetmiştir. Doğan Babacan, Ahmet Çakar ve Oğuz Sarvan'dan sonra Avrupa'da üst düzey maç yöneten gelmiş geçmiş 4.büyük hakem olmuştur. Babası eski başarılı hakem,dernek başkanı ve MHK eski Asbaşkanı olan Serdar Çakır'dır.
Cüneyt Çakır Kimdir? Biyografi Cüneyt Çakır Kimdir? Biyografi Biyografistan Cüneyt Çakır , 23 Kasım 1976 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul bölgesi hakemi olan Cüneyt Çakır iktisat fakültesi işletme bölümü mez... 4.5 5

Hiç yorum yok: