Biyografi Ara

Ahmet Taşgetiren Kimdir? Biyografi

 

Ahmet Taşgetiren
Ahmet Taşgetiren, 1948 yılında K. Maraş'ta doğdu. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'ni 1965 yılında bitirdikten sonra gittiği İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü'nden 1970 senesinde mezun oldu. Lise yıllarında güreş, futbol ve voleybol sporlarıyla ilgilenen Taşgetiren, İmam Hatip Lisesi ve Yüksek İslam Enstitüsü'nün voleybol takımında oynadı.

Yeniden Milli Mücadele hareketi içinde yer aldı. Yeniden Milli Mücadele dergisinin yazarlarından oldu. ''Yeniden Milli Mücadele, Pınar ve Türk Edebiyatı'' dergilerinde şiir, hikaye ve denemeleri yayınlandı, yöneticilik yaptı. 1975 yılında günlük Bayrak gazetesinde, daha sonra da 1978 yılında Tercüman gazetesinin yazı işleri kadrosunda görev alarak profesyonel gazetecilik hayatına başladı. 1988 yılına kadar Tercüman’ın yazı işleri kadrosunda çalıştı. 2 yıl Türk Edebiyatı dergisi yazı işleri müdürlüğü yaptı.

Ahmet Taşgetiren uzunca bir süre de Zaman gazetesinde haftada bir yayınlanan makaleleri ile yer aldı.

Yeni Şafak gazetesinde 10 yıl başyazar olarak çalıştı. Halen 1986 yılından beri Altınoluk dergisinde genel yayın yönetmenliği, Bugün gazetesi ve haftalık Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yapmakta, ayrıca hafta içi her gün Burç FM de günlük yorumlar ve Mehtap TV'de de haftalık programlar yapmaktadır.

2013 yılında 63 kişilik Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden seçildi

Ahmet Taşgetiren, Emine Taşgetiren ile evlidir ve beş erkek çocuğu vardır.

Ahmet Taşgetiren Kitapları 

Sonsuz Bîat
Sistem Sancısı
Rahmet Toplumu
Yeni Bir İslâm Dünyası
Altın Öğütler
Kur’an Ölçülerine Göre Mü’min-Kafir-Münafık
Mü’minde Ruhi Disiplin
İnsan Krizi
Hüvel Baki
Müslüman ve Sistem Tartışmaları
İslam’ı Aşkla Yaşamak
Din Dili Kalp Dili
Bizansa Çağrı Yöneltmek
Resullullah’a Kardeş Olmak
Müslüman Kalabilme Davası
Bu Toprağın İmanı
Yüreğini Yokla Ey Dost
Ahmet Taşgetiren Kimdir? Biyografi Ahmet Taşgetiren Kimdir? Biyografi Biyografistan Ahmet Taşgetiren Hayatı, Ahmet Taşgetiren Biyografi, Ahmet Taşgetiren Kitapları ve hakkında bilgi... Ahmet Taşgetiren , 1948 yılında K. Maraş'ta doğdu. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'ni 1965 yılında bitirdikten sonra gittiği İstan... 4.5 5

Hiç yorum yok: