Biyografi Ara

Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi

 

Ayşenur Arslan
Ayşenur Arslan, gazeteciliğe 1974’te TRT’de muhabir olarak başladı. 8 yıl sonra Güneş Gazetesi ile Haber Müdürü olarak yazılı basına geçti. İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunudur.

İki buçuk yıl sonra istifa etti. Üç ay sonra, “Hayatımın en keyifli dönemi” dediği Nokta Dergisi yılları başladı. 3 yıl sonra, 49 gün süren Söz Gazetesi serüvenini yaşadı.

Ayşenur Arslan, ardından arkadaşlarıyla birlikte reklam ajansı kurdu. Ümraniye Belediyesi için Türkiye’nin ilk yerel dergisini hazırladı. Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi’ne, İtalyanca çeviri yaptı. Cumhuriyet Gazetesi’nde bir yıl çalıştı. Ardından Star TV’ye girdi. Önce bir kadın programı yaptı, sonra Yakın Takip adlı haber programının sorumluluğunu aldı.

Birkaç ay sonra Ercan Arıklı onu emekleme dönemindeki ATV’ye çağırdı. O sırada, 74’te TRT’ye birlikte başladıkları Ali Kırca da Star’a Amerika’dan çalışıyordu. İki arkadaşın yolları ATV’de yeniden kesişti. 8 yıl sonra ekip Star TV’ye taşındı. Ama Kırca’nın Star günleri kısa sürdü. Bir yıl dolmadan, önce NTV’ye gitti, ardından yeniden ATV’ye döndü. Ayşenur Arslan Star’da kaldı. Ardından Ayşenur Arslan'ın yolu Mehmet Ali Birand ile kesişti ve Kanal D'ye geçti.
Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi Ayşenur Arslan Kimdir? Biyografi Biyografistan Ayşenur Arslan , gazeteciliğe 1974’te TRT’de muhabir olarak başladı. 8 yıl sonra Güneş Gazetesi ile Haber Müdürü olarak yazılı basına geçt... 4.5 5

Hiç yorum yok: