Biyografi Ara

Charles Francis Richter Kimdir? Biyografi

 

Charles Richter
Charles Francis Richter, 26 Nisan 1900 yılında Ohio'da doğdu. 1979 yılında moment büyüklüğü ölçek geliştirilmesine kadar, depremlerin büyüklüğünün ölçülebilirliğini savunmuştur.

Richter ölçeği yaratıcısı olarak ünlüdür. Sığ ve derin depremleri ölçmek için Japon bilim adamı kiyoo wadatinin 1928 yılındaki depremleri ölçmek için geliştirdiği kağıtlardan esinlenerek geliştirmiştir, Richter ilk Beno Gutenberg ile işbirliği yaparak 1935 yılında geliştirdiği ölçeği kullanır. Aynı zamanda California Teknoloji Enstitüsü'nde çalıştı.

Richter Overpeck, Ohio'da doğdu. o çok küçükken Anne ve babası boşandı. 1909 yılında California ya taşınan annesi ve dedesi ile büyümüştür. Stanford Üniversitesi girdi ve 1920 yılında lisans derecesini aldı. 1928 yılında, Washington Carnegie Enstitüsü'nde bir pozisyon teklif edildi, fakat o California Teknoloji Enstitüsü'nde kuramsal fizik alanında doktorasının üzerinde çalışmaya başladı. Bu noktada, o sismoloji’ye (deprem ve onlar yeryüzünde üretmek dalgaların çalışma) hayran oldu. Bundan sonra, Beno Gutenberg başkanlığında, Pasadena şehrinde sismoloji alanında yeni bir Laboratuarı açarak çalışmalarına orada devam etti.

1932 yılında, Richter ve Gutenberg, deprem kaynakları göreli boyutlarını ölçmek için standart bir ölçek geliştirdi. Bu ölçeğe, 1937'de Richter ölçeğine adını verdi. 1952 yılında Profösor olarak Kaliforniya üniversitesinde hayatının geri kalanına devam etti.

Charles Richter, 20 Nisan 1985 tarihinde Pasadena'da öldü.
Charles Francis Richter Kimdir? Biyografi Charles Francis Richter Kimdir? Biyografi Biyografistan Charles Francis Richter Hayatı, Charles Francis Richter Biyografi, Charles Francis Richter Hakkında bilgi... Charles Francis Richter , 26 Nisan 1900 yılında Ohio'da doğdu. 1979 yılında moment büyüklüğü ölçek geliştirilmesine kadar, depremlerin... 4.5 5

Hiç yorum yok: