Biyografi Ara

Erol Göka Kimdir? Biyografi

 

Erol Göka Kimdir
Erol Göka, 1959 yılında Denizli'de doğdu. İlköğrenimini yatılı olarak Aydın'da okuyan Erol Göka, daha sonra Üniversiteye girerek Tıp Fakültesinde okudu.

1983 yılında mezun olduktan sonra ilke olarak, 1983-1985 yılları arasında Bitlis'te Doktor olarak mecburi hizmetini tamamladı ve Uzmanlık eğitiminde alıktan sonra, 1989 yılında ''Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı'' oldu.

1992 yılında İzmir'de askerlik görevini yapan Erol Göka, Doçent olduktan sonra, 1998’de Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği Şefi oldu. 2010 yılı başında Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalı'na "Profesör" olarak atandı.

Psikiyatrinin birçok alanında yapılan bilimsel çalışmalarda bulundu. Daha sonra ilgisi, daha çok psikiyatrinin sosyal bilimlerle ve felsefe ile kesişim noktalarında yoğunlaşınca, insanın dinamik özelliklerine ve grup-varlığına olan ilgisi, yazarın psikodinamik yönelimli klinik uygulamalara ve grup psikoterapilerine yöneltmesine sebep oldu.

1991 yılında altı yıl süren bir eğitim faaliyetini tamamlayarak Uberlingen Moreno Enstitüsü'nün onayladığı "Psikodrama Asistanı" belgesini almaya hak kazanmı ve "Psikodrama Terapisti" olmak için gerekli olan teorik ve uygulamaya dönük çalışmaları yerine getirmiştir.

Türkiye Günlüğü ve Türkiye Klinikleri Psikiyatri dergilerinin danışma kurullarında görev almaktadır. Çok sayıda bilimsel çalışmanın içinde yer almış ve bilimsel makaleler yazmıştır.

Mesleki alanda yayınlanmış kitapları arasında öne çıkanları "Psikiyatri ve Felsefe", "Felsefe ile Psikiyatri", "Hayatın İçinde Psikiyatri", "Varoluşun Psikiyatrisi"dir. Psikiyatri uygulamalarının deneyimi ve felsefi ilgilerinin sonucu olarak ortaya çıkan görüşlerini Hayata ve Aşka, Kadınlar, Erkekler, Âşıklar ve Ölme adlı kitaplarında toplamıştır.

2009 yılında meslektaşı Dr. Murat Beyazyüz ile birlikte TRT Ankara Radyosunda gece programı yaptı. 2005 yılından beri, her hafta Cuma geceleri, TRT-1’de yayınlanan “Konuşuyorum” adlı programın sunucularından biridir.

''Türk Grup Davranışı'' adlı kitabı ile, Türkiye Yazarlar Birliği ''2006 yılı Yılın Fikir Adamı Ödülü”ne layık görülmüştür.

Erol Göka, 2008 yılında, "ilmi çalışmalarıyla Türk milletinin ufkunu açan eserler ortaya koyması" dolayısıyla, "Ziya Gökalp Türk Ocakları İlim ve Teşvik Armağanı"na layık bulunmuştur. “Başbakanlık Özürlüler Yüksek Kurulu Üyeliği”nde bulunmaktadır.

Erol Göka, Numan KurtuImuş iIe birIikte HAS Parti kurucuIarı arasında yer aImış, ancak kısa bir müddet sonra ayrılmıştır.

Erol Göka, psikiyatri uzmanı Doktor Sema Göka ile evlidir. Elif Gün ve Salih Alp isimli 2009 doğumlu ikizleri ve 2012 doğumlu bir çocuğu daha vardır.

2013 yılında barış süreci kapsamında Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden seçild.

Erol Göka Kitapları

Aşk Her Şeyi Affederse
Geçimsizler: Kişilikleri Tanıma ve Geçinmeyi Kolaylaştırma Kitabı
''Gerçek'' İnsanın Yüzünde Yazar mı?
Psikiyatri ve Felsefe
Felsefe ile Psikiyatri
Hayatın İçinde Psikiyatri
Varoluşun Psikiyatrisi
Hayata ve Aşka
Kadınlar Erkekler Âşıklar
Ölme - Ölümün ve Geride Kalanların Psikolojisi
Türklerde Liderlik ve Fanatizm
Türk Grup Davranışı
Türklerin Psikolojisi
Türk'ün Göçebe Ruhu
Çocuğunuz Zorbalık Kurbanı Mı?
Geçimsisiz Vesselam
Liderlik ve Dersim Sınavı
Ne Venüslü Ne Marslı, Hepimiz Dünyalıyız
Sarkozy Tipik Bir Geçimsiz
Türklerin Psikolojisi
Yenilik Hevesimiz de Muhafazakarlığımız da Göçebe Kültüründen
Erol Göka Kimdir? Biyografi Erol Göka Kimdir? Biyografi Biyografistan Erol Göka Hayatı, Erol Göka Biyografi, Erol Göka Kitapları ve hakkında bilgi... Erol Göka , 1959 yılında Denizli'de doğdu. İlköğrenimini yatılı olarak Aydın'da okuyan Erol Göka, daha sonra Üniversiteye girerek ... 4.5 5

Hiç yorum yok: