Biyografi Ara

Fadime Özkan Kimdir? Biyografi

 

Fadime Özkan
Fadime Özkan, 1971 yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokuldan sonra ortaokul ve liseyi İmam Hatip okulunda Eskişehir’de okudu.

1990 yılında başladığı İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 1994 yılında mezun olan Fadime Özkan, aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde, iletişim bilimleri dalında yüksek lisansı yaptı ve Prof. Dr. Ünsal Oskay'ın danışmanlığında "Popüler Kültürün Özel TV Kanallarının Haber Bültenlerine Etkisi" başlıklı teziyle 1997'de master derecesi aldı.

Fadime Özkan, iş hayatına Kanal 7’ televizyonunda yapımcı-yönetmen olarak başladı; üç yıl boyunca haber, medya ve kültür sanat programları hazırladı. 1999’da girdiği Yeni Şafak’ta kültür-sanat editörlüğü ve yazarlık yaptı, kitap eki çıkardı. Yeni Şafak’ta başladığı siyasi-gündem röportajlarına Star gazetesinde devam etti.

İmam Hatip lisesi yıllarından itibaren 17 yıl tesettürlü kaldıktan sonra, 2000 yılında kendi isteğiyle açıldı. ''Yemenimde Hare Var & Dünden Bugüne Başörtüsü'' adlı kitabında başörtüsü sorununu konu alan Fadime Özkan, 2006 yılından bu yana Star gazetesinin pazartesi röportajlarını yapıyor.

2013 yılında barış süreci kapsamında oluşturulan Akil İnsanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden seçildi.

Fadime Özkan Kitapları

2012 Deneme Bir İki
2011 Kral Şeffaf
2011 Dil Yarası & Kürt Meselesini Konuşmak
2005 Yemenimde Hare Var & Dünden Bugüne Başörtüsü
Fadime Özkan Kimdir? Biyografi Fadime Özkan Kimdir? Biyografi Biyografistan Fadime Özkan Hayatı, Fadime Özkan Biyografi, Fadime Özkan Kitapları ve hakkında bilgi... Fadime Özkan , 1971 yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokuldan sonra ortaokul ve liseyi İmam Hatip okulunda Eskişehir’de okudu. 1990 yılında... 4.5 5

Hiç yorum yok: