Biyografi Ara

Gökhan Atalay Kimdir? Biyografisi

 

Gökhan Atalay
Gökhan Atalay, 1974 yılında Ankara’da doğdu. Her yılın 23 Mayıs’ını özel bir gün olarak sevdikleriyle kutlamaya devam eder.

Farklı durumlara kolaylıkla uyum sağlayabildiğinden dolayı ikizler burcu çocuğu olmaktan hayli memnunsa da; her şeyden bir o kadar hızlı sıkılmaktan da şikayetçidir. Opera-baleden emekli bir anne-babanın çocuğu olan Gökhan Atalay  gözlerini sahnede açmış olmanın avantajlarını da yaşamaktadır. Annesi kostüm atölyesinde görevli, babası da aksesuar atölyesi şefi olan Gökhan Atalay'ın çocukluk yılları oyun izleyerek ve prova takip ederek geçer.

Dolayısıyla oyuncu olmayı düşlemek ve hedeflemek kendisi için çok da imkansız görünmez. Ancak oyunculuk kariyeri için çıktığı çetin yol, pek de o kolay aşılmayacaktı.
Gökhan Atalay, konservatuar okuyabilmek için yaklaşık iki yıl uğraşır, çabalar. Hatta o dönemlerde okul öncesi figüranlık bile yapar. Derken inatçı ve inançlı mücadelesi karşılıksız kalmaz. Gökhan Atalay  Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanarak oyunculuk kariyerinde daha emin ve güçlü adımlarla yürümeye başlar.

Okuldan mezun olduktan sonra Ankara’ya geri dönen ve bir süre devlet tiyatrosunda görev yapan genç oyuncu, 2001 yılında abisinin şirketi ''Düş Yapım'' üzerinden özel tiyatro yapmaya başlar. Gençliğini tiyatroya adayan yetenekli oyuncu, 8 oyun sahneye koyar. Ankara Hava Hastanesi’nin tiyatro grubunu da yine kendisi kuran Gökhan Atalay  3 yıl Ankara Üniversitesi Özel Koleji’nde tiyatro dersi verir; radyo tiyatrosunu da ihmal etmez ve arşivine bu deneyimi de keyifle katar.

Her şanlı Türk erkeği gibi vatani görevini onurla yapan Gökhan Atalay  tezkereyi alır almaz İstanbul’un yolunu tutma vaktinin geldiğine inanır birden. Soluğu İstanbul’da Cihangir’de alan genç oyuncu artık sahnelerden kamera önüne geçmeye karar vermiştir; ancak bunu da yine kendisine yaraşır bir karizma ve iddiayla yapar mutlaka. Takva’yla yurtdışında sinema adına büyük bir kariyere sahip olan yönetmen Özer Kızıltan’ın ''Mavi Kuş'' adlı sinema filminde de rol alır ve adından söz ettirmeye başlar.

''Hadi Uç Bakalım'', ''Baba Ocağı'' , ''Bizim Evin Halleri'' ve Kampusistan dizilerinden sonra 2007 yılında Show TV’de ekrana gelen Yaralı Yürek adlı dizide Cemal Ağa karakteriyle tanınan Gökhan Atalay, 2010 yılında bu yana ekranların popüler dizisi Lale Devri dizisinde Mehmet karakterini canlandırdı.

Filmografisi

2013 Güneşi Beklerken
2012 Alev Alev
2011 Oğul - Sakallı Komutan
2010-2013 Lale Devri - Mehmet
2009 Kapadokya Düşleri - Fırat
2009-2011 Geniş Aile - Dündar
2008 O..... Çocukları - Metin
2008 Esrarlı Gözler - Mahmut
2007 Ertelenmiş Hayatlar - Sedat
2007 Yaralı Yürek - Cemal Ağa
2006 Taşların Sırrı - Tamer
2006 Mavi Kuş - Sivil Polis
2006 Kabuslar Evi : Kaçan Fırsatlar Limited - Şoför Erkan
2005 Emret Komutanım
2005 Aşk Yolu - Kerem Derman
2003 Kampüsistan - Yavuz
Gökhan Atalay Kimdir? Biyografisi Gökhan Atalay Kimdir? Biyografisi Biyografistan Gökhan Atalay Biyografi, Gökhan Atalay Hayatı, Gökhan Atalay Kaç Yaşında, Gökhan Atalay Nereli Gökhan Atalay , 1974 yılında Ankara’da doğdu. Her yılın 23 Mayıs’ını özel bir gün olarak sevdikleriyle kutlamaya devam eder. Farklı duru... 4.5 5

Hiç yorum yok: