Biyografi Ara

Abbas Güçlü Kimdir? Biyografisi

 

Abbas Güçlü
Abbas Güçlü, 1957 yılında Ankara'nın Haymana ilçesinde doğdu. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunu olup, 1985 yılında Milliyet gazetesinde çalışmaya başlamıştır. Halen Milliyet Gazetesi Eğitim Editörü ve köşe yazarıdır.

Türkiye'de öğrencilerle en yakın ilişkileri kuran ve onların sesini en çok duyuran kişi olarak tanınır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde 'Temel Gazetecilik' dersleri vermektedir.

Güçlü, 2011 yılı YGS sınavında doğru cevap şıklarının belirli bir algoritmaya dayandığını ortaya çıkartmış, soruların doğru cevaplarını bilmeden de bu algoritma kullanılarak yüksek puan alınabileceğini kanıtlamış, daha sonra "şifre skandalı" olarak adlandırılan bu konunun takipçisi olmuştur. Dönemin Başbakanı Erdoğan, bir televizyon söyleşisinde Güçlü'ye bu konuda ağır sözlerle yüklenirken, “Mensubu olduğu yayın organının televizyonunda da köşesinde de sürekli bu işi takip etti. Mahşeri vicdanda mahkum olacaktır. Gelecekte de bedelini çok ağır ödeyecekler tabi” dedi. Başbakanın kendisine yönelik bu sözleri, Türkiye Gazeteciler Sendikası ve bazı gazeteciler tarafından, basına bir tehdit ve gözdağı olarak değerlendirildi.

Abbas Güçlü'nün Yaptığı Programlar

Genç Bakış-Kanal D
Halkın Gündemi-Kanal D
Karne-Kanal D
Sonsuz Yarış-TRT
Abbas Güçlü Kimdir? Biyografisi Abbas Güçlü Kimdir? Biyografisi Biyografistan Abbas Güçlü , 1957 yılında Ankara'nın Haymana ilçesinde doğdu. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunu olup, 1985 yılında Mil... 4.5 5

Hiç yorum yok: