Biyografi Ara

Ahmet Çelikkol Kimdir? Biyografi

 

Ahmet Çelikkol
Prof. Ahmet Çelikkol, 1944 yılında Denizli'de doğdu. İlköğrenimini Denizli'de tamamladıktan sonra, 1968 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültede, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda; 1972’de psikiyatri uzmanı, 1977'de doçent, 1988'de profesör oldu. 1981 yılından bu yana part-time statüde çalışmaktadır.

Endüstri psikiyatrisi, toplum psikiyatrisi, popüler psikiyatri, sanat ve psikiyatri alanında çalışmaları vardır.

1972 yılında Uzmanlık tezi ''Endüstriyel Psikiyatri Konusunda Bir Ön Çalışma''; 1977'de doçentlik tezi, ''İşkazalarında Ruhsal Etmenler'' başlığını taşır. İkinci tez, TUBİTAK desteği ile yapılmıştır. Tıp, sanayi, iktisat ve işletme dergilerinde, endüstri psikiyatrisi konusunda birçok makaleleri yayımlanmıştır.

Birçok gazete ve dergide, psikiyatriye ve toplumsal konulara ilişkin yazıları yayımlanmıştır.
Bunların yanında, YÖK konusuna eleştirel yaklaşan makaleler yazmıştır.

Ege Psikiyatri Sürekli Yayınları'nın kurucusu ve editörüdür. Bu dergi, büyük boy, yaklaşık 300 sayfa, 22 sayı yayımlanmıştır.

Yayıncılık faaliyetini "Çelikkol Yayıncılık" adıyla sürdüren Ahmet Çelikkol, 2006 yılında İnkılap Roman Ödülü'nde mansiyon almıştır. Birer fotoğraf ve şiir birinciliği ödülleri vardır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ahmet Çelikkol Kitapları

Ruh Hastalıklarından korunma (Psikiyatri)
Çağdaş İş Yaşamında Ruh Sağlığı (Psikiyatri)
Tarih Psikiyatri Divanında (Psikiyatri)
Ruh Sağlığı İçin Egzersiz (Psikiyatri)
Panik Atağında Egzersizle Tedavi (Psikiyatri)
Psikiyatriden Hayata (Psikiyatri)
Psikiyatriden Hayata / 2 (Psikiyatri)
Suskun Türküler Zamanı (Roman)
Yüreğime Değen Bahar (Şiir)
Üniversite Kanatlarımın Altında (Anı Roman)
Ahmet Çelikkol Kimdir? Biyografi Ahmet Çelikkol Kimdir? Biyografi Biyografistan Ahmet Çelikkol Hayatı, Ahmet Çelikkol Biyografi, Ahmet Çelikkol Kitapları ve hakkında bilgi... Prof. Ahmet Çelikkol , 1944 yılında Denizli'de doğdu. İlköğrenimini Denizli'de tamamladıktan sonra, 1968 yılında Ege Üniversitesi ... 4.5 5

Hiç yorum yok: