Biyografi Ara

Ali Kınık Kimdir? Biyografisi

 

Ali Kınık
Ali Kınık, 1974, Malatya / Akçadağ doğumludur. Elazığ Fırat Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Şair, yazar, müzisyen ve fikir adamı.

Ali Kınık, yazıları ve şiirleri, değişik gazete ve dergilerde yayımlandı.

Eserleri ile sevenlerinin gönlünde farklı bir yer edinen sanatçının şarkıları ve şiirleri başka sanatçılar tarafından da albümlerinde seslendirildi.

1996 yılında, Kültür Müzik firmasından çıkardığı "Beni Öldü Say" adlı albümle müzik piyasasında yer alan sanatçı 2003 yılında Şölen Kaset'ten "Bu Şarkı" adlı albümü ile dikkatleri üzerine çekti. Sanatçı, 2005 yılında Zeybek Yapım'dan "Bir Millet Uyanıyor" , 2006'da Mono Müzik'ten Duvar Yazısı albümü ve son olarak da Ateş Müzik firmasından “İsyan Şarkıları” albümünü çıkardı.

Ali Kınık gerek kendi kişiliğini, gerekse albümlerinin içeriğini şu sözleri ile ifade ediyor: "Zulme, haksızlığa, Türk düşmanlığına, din düşmanlığına, ahlaksızlığa karşı bir başkaldırıdır bu. Arkamda uyuşturucu baronlarının kirli ve güçlü parası yok. Etkili ve yetkili yerlerde amcam, dayım yok. Medya desteğim yok. İmanım var, cesaretim var ve kralına eğilmeyecek bir başım var... Yaptığın şeyin adını koy denirse; derim ki: Bir tek sazımla dünyaya meydan okuyorum…”
Ali Kınık Kimdir? Biyografisi Ali Kınık Kimdir? Biyografisi Biyografistan Ali Kınık , 1974, Malatya / Akçadağ doğumludur. Elazığ Fırat Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Şair, yazar, müzisyen ... 4.5 5

Hiç yorum yok: