Biyografi Ara

Asena Kimdir? Biyografisi

 

Asena
Asena (Onur Çakmak),  1977 yılında doğdu..Star Asenanın çocukluğu Türkiye ile Almanya arasında geçti. Marmara Üniversitesinde eğitimine devam ederken yoğun okul hayatı ile birlikte LCC Mankenlik ve Zerafet okulunu bitirdi. Dansla ilgili herhangi bir düşüncesi olmadığı bir dönemde, milyonlar karşısında dansını sergilemeye başladı.

Almanya, İsviçre, Holanda, Avusturya gibi Avrupa ülkelerinde kısa zamanda dansını kabul ettirdi. Ülkemize konser vermeye gelen Mig Jagger, Tina Turner'in doğum günü ve İngiltere Kraliçesi Elizabeth´ in sarayında yapılacak bir geceye davet edilmesi, eski Amerika başkanı Bill Clinton´un HABİTAT dolayısıyla ülkemizi ziyaret etmesi ve Asena´nın bütün devlet başkanlarına basına kapalı yaptığı şovlarla Asena dünya starı olma yolunda büyük adım atmış oldu.

Yine 2008 yılında Türk televizyonlarında Paris Hilton ile dans etmiş ve bu dansı dünyada yüzbinlerce insan tarafından izlenmiştir

Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) bünyesinde Oryantal As Başkanı olarak yönetim kurulu görevini sürdürmekte olan Asena, aynı zamanda sporcu kimliğine sahip lisanlı bir kick box sporcusudur.

Oryantal dansa Asena tarzını getirmiş olan star, halen dans etmeye devam etmektedir

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hotel Management bölümünde eğitimine devam etmektedir.
Asena Kimdir? Biyografisi Asena Kimdir? Biyografisi Biyografistan Asena (Onur Çakmak) ,  1977 yılında doğdu..Star Asenanın çocukluğu Türkiye ile Almanya arasında geçti. Marmara Üniversitesinde eğitimine d... 4.5 5

Hiç yorum yok: