Biyografi Ara

Ayça Tekindor Kimdir? Biyografi

 

Ayça Tekindor Kimdir Biyografi
Ayça Tekindor, 23 Haziran 1972 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Aydın Tekindor, annesi Buda Güven'dir. Ünlü sanatçı Çetin Tekindor ise amcasıdır. Okan Bayülgen'in sunduğu Zaga adlı programda yer aldığı skeçler ile tanındı. Yıkılıo, Şişşt Bıyıklı ve Degajeme doğru replikleri ile hafızalara kazındı.

21 Temmuz 2004 tarihinde çıkardığı Yıkılıyo adlı albümü ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Ayça Tekindor, 2005 yılında Çekicek Kulaklarını adlı albümünü çıkardı.

2005 yılında Ferhan Şensoy ve Asuman Dabak'ın başrolde oynadığı, Şans Kapıyı Kırınca filminde Prenses Maria karakterini canlandırdı.

2008 yılında Ciddiyete Davet ve 2009 yılında Bilmece adlı albümlerini çıkaran Ayça Tekindor, 2010 yılında söz ve müzikleri Gökhan Akar'a ait Yerse adlı bir single'da çkardı.

Ayça Tekindor TRT Müzik kanalında yayınlanan Deniz Yıldızı adlı programda sunucu olarak görev yaptı.

2013 yılında annesi Buda Güven vefat ettikten sonra şarkı söylemeyi bırakan ve İstanbul'dan uzaklaşan Ayça Tekindor, son açıklamalarında artık emekli olduğunu söyleyerek Bodrum, Gündoğan'da yaşamına devam etmektedir.

Ayça Tekindor Albümleri

2004 Yıkılıyo
2005 Çekicek Kulaklarımı
2008 Ciddiyete Davet
2009 Bilmece
2010 Yerse (Single)
Ayça Tekindor Kimdir? Biyografi Ayça Tekindor Kimdir? Biyografi Biyografistan Ayça Tekindor Hayatı, Ayça Tekindor Biyografi, Ayça Tekindor Nereli ve Kaç Yaşında, Ayça Tekindor Hakkında Bilgi Ayça Tekindor , 23 Haziran 1972 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Aydın Tekindor, annesi Buda Güven'dir. Ünlü sanatçı Çetin Tekind... 4.5 5

Hiç yorum yok: