Biyografi Ara

Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi

 

Aylin Livaneli
Aylin Livaneli, 1966 yılında Ankara'da doğdu. İlköğrenimini Stockholm'de International School of Stockholm'de yapan Aylin Livaneli, daha sonra babası Zülfü Livaneli ve annesi, Ülker Livaneli ile birlikte, Paris'e yerleşti ve liseyi, Ecole Active Bilingue'de bitirdi. Lise yıllarında şan dersleri de alan Aylin Livaneli, liseden hemen sonra Türkiye'ye dönerek müzik hayatına atıldı; 20'li yaşlarında 5 albüme imza attı ve albüm satışları yüz binleri buldu.

Aylin Livaneli aynı zamanda bu süre içerisinde, ailesinin kurduğu Interfilm adlı şirkette çalışarak film prodüksyonu'nun inceliklerini öğrendi.

Aylin Livaneli, daha sonra ilgisini çeken farklı alanlara yönelmek isteyince müziği bırakarak eğitimini sürdürme kararı aldı ve New York Üniversitesi'nde edebiyat okudu. Livaneli, New York'tan sonra Londra'ya yerleşerek London School of Economics and Political Science (LSE)'den mezun oldu.

Üniversite yılları sırasında Hürriyet, Milliyet, Vatan gazetelerinde ve Aktüel dergisinde köşe yazıları yazan Aylin Livaneli ayrıca, Stockholm'de geçirdiği çocukluk yıllarını anlattığı "Sürgün Çocuklar Bahçesi" adlı deneme kitabını çıkardı. Okuyucu tarafından epey ilgi gören bu kitap köşe yazarları tarafından çok beğenildi.

2008 yılında Türkiye'ye dönen Livaneli, Abba'nın prodüktörlerinden Anders Hansson'la Stockholm'de kaydettiği ve kendisi için "müziğe kesin bir veda hediyesi anlamı taşıyan "Love is the Answer” adlı İngilizce albümü çıkarttı.

Livaneli ailesinin 1987 yılında kurduğu INTERFILM şirketini 2009 yılımda INTERFILM Media & Entertainment adıyla yeniden faaliyete geçirdi. Bundan sonra medya, eğlence ve gösteri dünyasında sadece yönetici ve yatırımcı sıfatlarıyla yer alacak olan Aylin Livaneli, genç bir girişimci ve iş kadını olarak ileride farklı yatırım alanlarına da yönelmeyi planlıyor.

Web Sitesi: aylinlivaneli.com
Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi Aylin Livaneli Kimdir? Biyografi Biyografistan Aylin Livaneli Hayatı, Aylin Livaneli Biyografi, Aylin Livaneli Kaç Yaşında ve Nereli Aylin Livaneli , 1966 yılında Ankara'da doğdu. İlköğrenimini Stockholm'de International School of Stockholm'de yapan Aylin Li... 4.5 5

Hiç yorum yok: