Biyografi Ara

Ayşe Hatun Önal Kimdir? Biyografisi

 

Ayşe Hatun Önal, 29 Temmuz 1978 yılında Adana'da doğdu. Ayşe Hatun Önal, Adana Borsa Lisesi'den mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazandı.

İş hayatına, üniversite yıllarında özel bir şirketin halkla ilişkiler sorumlusu olarak başlangıç yapan Önal, ikinci sınıftan sonra hayallerini gerçekleştirmek arzusuyla eğitimine son verdi.

Ayşe Hatun Önal, 1999 yılında Kanal D'nin düzenlediği Miss Turkey yarışmasında Türkiye birinci güzeli seçildi ve mankenlik hayatına başladı. Uzun süre mankenlik yaptıktan sonra Can Gürzap'tan diksiyon dersleri alarak özel bir kanalda sunuculuk yaptı.

En büyük hayali olan müzik dünyasına 2003 yılında Sonunda adlı Universal Müzik etiketi taşıyan albümü ile girdi. Murad Küçük yönetmenliğinde ilk klibini "Çeksene Elini"ye çekti. Şarkı sözleri, elektronik altyapısı ve standartların üstündeki klibiyle bir hayli dikkat çekti. Klibi çektikten kısa bir süre sonra plak şirketinin kapanmasıyla uzun bir ara verdi.

5 yıllık bir aradan sonra, 17 Nisan 2008'de Sony BMG'den ikinci albümü Sustuysam'ı yayınladı. Albümün ilk videosunda yine Murad Küçük'le çalıştı ve ilk tekli "Kalbe Ben" oldu. Şarkı ve klip kısa bir zaman içinde yoğun bir ilgi gördü ve en çok çalınan şarkılar arasına girmeyi başardı. Şu an müzik ve medya hayatından uzaktır.
Ayşe Hatun Önal Kimdir? Biyografisi Ayşe Hatun Önal Kimdir? Biyografisi Biyografistan Ayşe Hatun Önal , 29 Temmuz 1978 yılında Adana'da doğdu. Ayşe Hatun Önal, Adana Borsa Lisesi'den mezun olduktan sonra Anadolu Üniv... 4.5 5

Hiç yorum yok: