Biyografi Ara

Burcu Esmersoy Kimdir? Biyografisi

 

Burcu Esmersoy
Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Çerkez kökenlidir. Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu. New York Üniversitesi'nde "Hospitality, Tourism and Sports Management" eğitimi aldı.

Burcu Esmersoy, 1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında "Miss International" seçilerek Türkiye'yi Japonya'da temsil etti ve "Dostluk Güzeli" oldu.

Burcu Esmersoy, Kanal D'de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yaptı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu'nu derece ile bitirdi. 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk'te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı. Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı. 2010 yılında vizyona giren Romantik Komedi filminde küçük bir rol oynadı ve filmdeki dansıyla büyük beğeni topladı.

Burcu Esmersoy, 2006 yılının Nisan ayında NTV'de "Spor Servisi" programının sunuculuğunu yapmış olup NTV Spor kanalında da programları vardır.

Ayrıca Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlanmakta olan Burcu Esmersoy çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor. Ailesi boşanmıştır. Çerkez kökenlidir. Burcu Esmersoy, 28 Şubat 2006 tarihinde Ferrari'nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile İtalya'da bir kilise nikahı yaptı, evlilikleri 2 yıl sürdü. Dans etmeyi çok sevdiğini ve en sevdiği dans parçasının Dennis Ferrer'in Touched The Sky olduğunu Ayşe Arman ile yaptığı söyleşide belirtmiştir.

30 Ekim 2010'da yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği "Yok Böyle Dans" yarışmasında yarışmacı oldu. Azra Akın’ın İlk sezonun kazananı olduğu yarışmada; Azra Akın, Serhat Bedük, Bora Kozanoğlu, Burcu Esmersoy, Burcu Güneş, Defne Joy Foster, Derya Büyükuncu, Eda Taşpınar, Güneri Civaoğlu, Metin Arolat, Nilgün Belgün, Pascal Nouma, Ragga Oktay, Sibel Arna gibi ünlüler yarıştı, jüri koltuğunda ise Lilia Bennett, Saba Tümer, Sait Sökmen ve Tan Sağtürk bulunmuştur.

2012 yılında Acun Ilıcalı'nın Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da sunuculuk yapmıştır. Popstar 2013 programında da sunuculuk yaptı.

Filmografisi

2012 Çocuklar Duymasın - Aylin
2011 Dedektif Memoli - Zeynep
2010 Romantik Komdi - Ezgi
Burcu Esmersoy Kimdir? Biyografisi Burcu Esmersoy Kimdir? Biyografisi Biyografistan Burcu Esmersoy Biyografi, Burcu Esmersoy Nereli, Burcu Esmersoy Kaç Yaşında, Burcu Esmersoy Hayatı Burcu Esmersoy , 2 Ekim 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Çerkez kökenlidir. Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Tur... 4.5 5

Hiç yorum yok: