Biyografi Ara

Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi

 

Cem Yılmaz
Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi.

Cem Yılmaz, Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000’den fazla kez sahneye çıktı.

1998 yılında Mazhar Alanson ile birlikte rol aldığı, Her Şey Çok Güzel Olacak adlı sinema filmiyle oyunculuğa adım atan Cem Yılmaz, G.O.R.A, Yahşi Batı, Hokkabaz, A.R.O.G gibi birçok filmin senaryosunu yazıp aynı zamanda oyunculuk yaptı.

Cem Yılmaz, Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirerek, her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı.

Cem Yılmaz, Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.

Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ve Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

2012’de Ahu Yağtu ile evlendi. 31 Aralık 2013 tarihinde Ahu Yağtu ile boşanan Cem Yılmaz'ın evliliğinde Kemal adında bir oğlu var.

2013 yılında Yahşi Çin ve CM101MMXI Fundamentals filmleri çeken Cem Yılmaz, 2014 yılında Russel Crowe'un yönetmenlik yaptığı The Water Diviner filminde rol alacak.

Filmografisi

1997 Her Şey Çok Güzel Olacak
2001 Vizontele
2004 G.O.R.A.
2005 Ramon
2005 Organize İşler
2006 Hokkabaz
2008 A.R.O.G
2010 Yahşi Batı
2010 Av Mevsimi
2010 Zefir
2011 Bifo & Cmylmz
2012 Magnifica Presenza
2012 Yahşi Çin
2013 CM101MMXI Fundamentals
2014 The Water Diviner
Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi Cem Yılmaz Kimdir? Biyografisi Biyografistan Cem Yılmaz Biyografi, Cem Yılmaz Hayatı, Cem Yılmaz Nereli, Cem Yılmaz Kaç Yaşında Cem Yılmaz , 23 Nisan 1973 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir... 4.5 5

Hiç yorum yok: