Biyografi Ara

Deniz Toprak Kimdir? Biyografisi

 

Deniz Toprak
Siirt ilinin Kurtalan ilçesinde doğdum, ilk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladım. Çocukluk yıllarımdan bu yana zamanla artan müzik sevgimi şarkı söyleyerek ifade etmeye çalıştım.

2000 yılında usta müzisyen Ali Osman Erbaşı’dan ders almaya başladım ve böylece müziğe bakış açım değişti, Türk Halk müziğine gönül verdim ve çalışmalarımı daha bilinçli olarak yürütmeye başladım.

Çeşitli sanatçıların albümlerinde ve film müziklerinde vokal olarak yer aldım. Türkü söylemeyi, nota okumayı, bağlama çalmayı, yöre ağızlarını ve makamları öğrenmek; öğrendikçe enginleşen bu deryada bulunmak ve usta bir yorumcu olmak idealim oldu.

Çalışmalarımızın amacı, kalıcı eserler oluşturmak ve sanat adına hatırlanabilmektir. Bu ümit ile azimle yoluma devam ediyorum. Çalışmalarımızı beğenen ve destekleyen usta yorumcu, bestekar sayın Kayahan AÇAR hocamıza ayrıca teşekkür ederek biyografimde de yer vermek istiyorum, Türkü Molası adını albümümüze hediye ederek sizlere ulaşabilmemi sağladığı için.

Yaklaşık iki senelik bir çalışmanın ürünü olan Türkü Molası, hepinize türkü molası verir inşallah.

Saygılarımla
Deniz Toprak

Web Sitesi: deniztoprak.net
Deniz Toprak Kimdir? Biyografisi Deniz Toprak Kimdir? Biyografisi Biyografistan Siirt ilinin Kurtalan ilçesinde doğdum, ilk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladım. Çocukluk yıllarımdan bu yana zamanla artan mü... 4.5 5

Hiç yorum yok: