Biyografi Ara

Ece Gürsel Kimdir? Biyografi

 

Ece Gürsel
Ece Gürsel, 11 Aralık 1982 yılında Antalya'da doğdu. Barbaros İlkokulu'nu ve Atatürk Ortaokulu'nu bitirdikten sonra Antalya Koleji'ne gitti. Bir süre burada okuduktan sonra lise öğrenimini Akdeniz Koleji'nde tamamladı. 2002 yılında Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Ece Gürsel, Eğitimini sürdürdüğü sırada 1999 yılında mankenliğe başlamıştı. Aynı yıl Miss Model of Turkey yarışmasına katılarak ikinci oldu. 2000 yılında Star TV Güzellik Yarışması'nda ikincilik kazandı.

Üniversite eğitimini 2002 yılında Antalya'da tamamladıktan sonra, ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti.

Ece Gürsel, 2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasında ikinci seçildi ve Türkiye'yi Best Model International 2003'te temsil etme hakkı elde etti. 90 ülkenin katılımı ile Malezya'da düzenlenen Best Model International 2003'e Türkiye adına katılarak dördüncü oldu ve ayrıca en iyi vücutlu manken seçildi.

Haftalık dergisinin 2005 yılı Sevgililer Günü sayısına Hıncal Uluç'la birlikte kapak oldu. Sayıda "Türkiye'nin Sweetheart'ı" ilan edilen Ece Gürsel, bu sayede tanınırlık elde etti.

Mankenlik kariyerini uzun yıllar sürdürdü. Daha sonra şarkıcılığa başladı. 2011 baharında "Yarı Farkında" adlı albümü çıkardı. Bu albümdeki şarkıların birçoğunun sözü ve müziği kendisine aitti.
Ece Gürsel Kimdir? Biyografi Ece Gürsel Kimdir? Biyografi Biyografistan Ece Gürsel , 11 Aralık 1982 yılında Antalya'da doğdu. Barbaros İlkokulu'nu ve Atatürk Ortaokulu'nu bitirdikten sonra Antalya... 4.5 5

Hiç yorum yok: