Biyografi Ara

Ece Seçkin Kimdir? Biyografisi

 

Ece Seçkin

Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Ece Seçkin, Müzik hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başladı. Sadece piyano ve solfej üzerine müzik çalışmalarını sürdürürken, 1998 yılında girdiği konservatuar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazandı.

Ece Seçkin, Müziğe olan tutkusunun yanı sıra Filiz Coşkuner’den bale dersleri alarak, yaklaşık 8 yıl kadar bale ve dans eğitimlerine devam etti. Lise yıllarında kendi kurduğu müzik grubunun solistliği yapmaya başladı. Okul yıllarında katıldığı çeşitli müzik yarışmalarında dereceler alan Ece Seçkin, 2006 yılında Levent Arslan’dan özel şan dersleri almaya başladı.

2010 yılında, müziğe çok uzak bir tercih yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi ‘Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Hedefi, müziğin yanı sıra akademik alanda da başarı sağlamaktı. 2011 yılında Ozan Doğulu ile tanışması müzik hayatında dönüm noktası oldu. 2012 Temmuz ayına kadar süren 1 yıllık yoğun bir çalışma sonucunda, Ağustos 2012’de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü ‘BU NE YAA!’yı çıkararak müzik dünyasına adım attı.
Ece Seçkin Kimdir? Biyografisi Ece Seçkin Kimdir? Biyografisi Biyografistan Ece Seçkin , 12 Eylül 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Ece Seçkin, Müzik hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başl... 4.5 5

Hiç yorum yok: