Biyografi Ara

Güngör Mengi Kimdir? Biyografi

 

Güngör Mengi
Güngör Mengi, 19 Ocak 1940 yılında  Çanakkale / Bayramiç'te doğmuştur. İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'den mezun olan Mengi, Gazeteciliğe 1959 yılında Demokrat İzmir’de başladı.

İzmir'de yayınlanan Yeni Asır gazetesinde 1964-71 yılları arasında haber müdürü olarak görev yapmıştır. 1971-72 yıllarında Devir Dergisi'nde yazı işleri müdürlüğü, 1972-87 yıllarında Yeni Asır gazetesinde başyazarlık ve yazı işleri müdürlüğü, Sabah gazetesinde murahhas üyelik ve yazarlık yapmıştır.

Sabah Gazetesi nde başyazar görevini sürdürürken, buradan ayrılıp Vatan Gazetesi'ne geçmiş ve halen bu gazetede başyazar olarak görev yapmaktadır.

Mengi, ilk evliliğini 1962'de Gülen Tözün ile yapmış ve bu evlilikten Gülgün ve Cem isminde iki çocuğu olmuştur. Eşinin vefatı sonrası 1992 yılında, aynı gazetede çalışan Ruhat Mengi (Ünaldı) ile ikinci evliliğini yapmıştır. Güngör Mengi, ayrıca Ruhat Mengi'nin Ahmet Biliktan ile yapmış olduğu ilk evliliğinden olan iki kızını, kendi nüfusuna geçirmiştir.
Güngör Mengi Kimdir? Biyografi Güngör Mengi Kimdir? Biyografi Biyografistan Güngör Mengi , 19 Ocak 1940 yılında  Çanakkale / Bayramiç'te doğmuştur. İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'den mezun olan ... 4.5 5

Hiç yorum yok: