Biyografi Ara

Osman Gidişoğlu Kimdir? Biyografisi

 

Osman Gidişoğlu
Osman Gidişoğlu, 1945 yılında Manisa'nın Kula ilçesinde doğdu. Manisa Halkevinde tiyatroya başladı. Amatör olarak ortaokul ve lise yıllarında hem okula devam etti, hem de Manisa Halkevinde tiyatro çalışmalarına katıldı.

1965 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına girdi ancak 1.yılında bir nedenden dolayı okuldan ayrılıp, Ankara Devlet Tiyatrolarında Tohum ve Toprak adlı oyunda küçük bir rolle profesyonel tiyatro hayatına başladı.

Özel tiyatrolarda çalışmaya başladı, daha sonra sırasıyla; Ankara Başkent Tiyatrosu, Mithatpaşa Tiyatrosu, Çağ Tiyatrosu, Kardeş Oyuncular, Kayseri Şehir Tiyatrosu ve Muammer Karaca Tiyatrosunda bir çok oyunda rol aldı. Kabataş erkek lisesinde diksiyon, fonotik ve mimik dersleri verdi.

Osman Gidişoğlu, 1977 yılında T.R.T de sosyal işlerde çalışan Selma hanımla evlendi. 1979 doğumlu Sercan adında bir oğlu vardır.

Osman Gidişoğlu, ''McMillan ve Karısı'' dizisinde ''Komiser Enrigth'' tiplemesi ile görüntüsüz sadece sesle ünlü olmuş birkaç sanatçıdan biridir.

Osman Gidişoğlu, 2010-2012 döneminde  Pınar Altuğ ve Tamer Karadağlı'nın oynadığı Çocuklar Duymasın dizisinde Küçük Menderes rolünü oynadı.

Osman Gidişoğlu, 23 Şubat 2013 tarihinde İstanbul'da hayatını kaybetti. Cenazesi ise 25 Şubat 2013 tarşhşbde Çengelköy Mezarlığı'na defnedildi.
Osman Gidişoğlu Kimdir? Biyografisi Osman Gidişoğlu Kimdir? Biyografisi Biyografistan Osman Gidişoğlu Biyografi, Osman Gidişoğlu Hayatı, Osman Gidişoğlu Nereli Osman Gidişoğlu , 1945 yılında Manisa'nın Kula ilçesinde doğdu. Manisa Halkevinde tiyatroya başladı. Amatör olarak ortaokul ve lise yı... 4.5 5

Hiç yorum yok: