Biyografi Ara

Öykü Serter Kimdir? Biyografisi

 

Öykü Serter
Öykü Serter, 26 Şubat 1975 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Ted Kolejinden mezundur. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. Ayrıca Latin Dili ve Edebiyatı okudu. Galatasaray Üniversitesi’nde Radyo-TV yüksek lisansı yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde sinema-medya doktorasına devam ediyor. Öykü Serter'in babası mali müşavir, annesi CHP İstanbul milletvekili Nur Serter’dir.

Öykü Serter, kurbağa branşında milli takım düzeyinde yarışan bir yüzücüdür. Yüzme dalında 250’si altın olmak üzere toplam 800 madalya kazanmış. Öykü Serter, 1.67 boyunda ve 47 kilo olmasına rağmen sporcu olmasının doğal bir sonucu olarak; bir kadın için oldukça kaslı sayılacak şekilde adaleli, atletik bir vücudu var.

Medya sektörüyle Capital radio da dj lik yaparak tanıştı. Ardından Number One Fm'de çalışmıştır. Daha sonra Cine 5'te yayınlanan “5'de 5” isimli müzik programıyla dikkat çekti. 5 te 5'ten sonra bir süre haber/ belgesel programı hazırlamış daha sonra da konuklu müzik programı sunmuştur. En büyük özelliklerinden biri bütün metinlerini kendisi hazırlamasıdır. Biri Bizi Gözetliyor “BBG” isimli programın yayınlanan tüm bölümlerini sundu. Osmanlıca merakının yanı sıra kendi yarattığı "sevgili izlekler" cümlesi de epey dikkat çekmiştir. Biri Bizi Gözetliyor'dan sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı yarışma programlarınında vazgeçilmez sunucusu olmuştur.

Uzun süreli ilişkiler kuran Öykü Serter 1999 2005 arasındaki altı sene Kargo Grubu’nun solisti Koray Candemir'le arkadaşlık etti. Sonraki dönemde Senkron TV’nin sahibi Levent Altınay’la birlikte oldu.

2006 yılında Öykü Serter ile Ragga Oktay’ın birlikte hazırladıkları (Bilimsel Uygulama Merkezi) "B.U.M" adlı yarışma izleyicilerden büyük ilgi gördü.

14 Temmuz 2007 Cumartesi günü evinden spor yapmak için çıkan Öykü Serter, yan komşusunun Pitbul cinsi köpeğinin saldırısına uğramış ve sol uyluk kemiği ve iki ayak bileğinden yaralanmıştır.

2010 yılında TRT1’de Bank Asya 1.Lig Günlüğü ve Master Chef Türkiye isimli programı ve 2011 yılında Star TV'de yayınlanan Star Akademi'nin sunucusu olmuştur.

Filmografisi

2006 Ahbir Polis Olsam
2004 İstanbul Şahidimdir

Sunduğu Yarışma Programları

Anadolu Ateşi
Akademi Türkiye
Biri Bizi Gözetliyor
Acemi Birlik
B.U.M.
Öykü Serter Kimdir? Biyografisi Öykü Serter Kimdir? Biyografisi Biyografistan Öykü Serter Biyografi, Öykü Serter Hayatı, Öykü Serter Kaç Yaşında, Öykü Serter Nereli Öykü Serter , 26 Şubat 1975 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Ted Kolejinden mezundur. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ... 4.5 5

Hiç yorum yok: