Biyografi Ara

Seçkin Özdemir Kimdir? Biyografisi

 

Seçkin Özdemir
Seçkin Özdemir, 25 Ağustos 1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, üniversite eğitimi için Kocaeli’ye gitti. Kocaeli Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur.

Ardından “Müjdat Gezen Sanat Merkezi – MSM” de tiyatro eğitimi aldı.
2000 senesinde Kocaeli’nin bölgesel yabancı müzik radyolarından “Red Fm” de radyo programcılığına başladı. 2002 senesinde yapmaya başladığı “Brainstorm”isimli radyo show programı Kocaeli’de büyük ilgi gördü ve program 2004’e kadar devam etti.

Seçkin Özdemir, Antalya, İstanbul ve Bodrum’un birçok önemli kulübünde dj olarak kalabalıklara performans sergiledi.

Seçkin Özdemir, 2004 yılında İstanbul “My Radio”da 5 ay boyunca drive time’da interaktif bir radyo show programı gerçekleştirdi. 2004 Ağustos ayında “Number 1”a transfer olarak televizyon programı da yapmaya başladı. 2005 senesinde Foster’s sponsorluğunda yaptığı “Faraş” isimli absürd programın ardından, 2006 senesinde Türkiye’nin en büyük gençlik kulubü “Gnctrkcll’’ Seçkin Özdemir’le çalışmaya başladı. 2 sene Number 1 Tv ve Number 1 Fm’de yönetmen Önder Kızılkan’la birlikte Gnctrkcll sponsorluğunda “Play” isimli gençlik müzik eğlence programını hazırlayıp sundu ve ayrıca Gnctrkcll’nin Türkiye çapındaki organizasyonlarında sahne sunuculuğu yaptı.

Müjdat gezen sanat merkezinde aldığı tiyatro eğitiminin ardından Akbank, Ülker, Binboa Vodka, Coca-Cola ve Gnctrkcll reklam filmlerinde rol aldı ve 2008 yılında Atv’nin Yaban Gülü dizisinde Burak karakterini oynadı.

2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan'ın sevgilisi Leo Karakterini canlandırmıştır. Sanatçı son olarak Al Yazmalım isimli dizide Özge Özpirinçci ile birlikte başrol oynamıştır. 2013 yılı Mart ayında başlayan ve "I'm Sorry, I Love You" adlı bir Kore dizisinden uyarlanan "Bir Aşk Hikayesi" adlı dizide başrol olan Korkut Ali karakterini halen canlandırmaktadır.

Filmografisi

Yaban Gülü 2008
Muhteşem Yüzyıl 2011
Al Yazmalım 2011-2012
Son Yaz-Balkanlar 1912 2012
Bir Aşk Hikayesi  2013
Seçkin Özdemir Kimdir? Biyografisi Seçkin Özdemir Kimdir? Biyografisi Biyografistan Seçkin Özdemir , 25 Ağustos 1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, üniversite eğiti... 4.5 5

Hiç yorum yok: