Biyografi Ara

Selahattin Beyazıt Kimdir? Biyografi

 

Selahattin Beyazıt
Selahattin Beyazıt, 1931 yılında Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde doğdu. 1976 yılında gelir vergisi rekortmenleri arasında üçüncü sırada yer alan Selahattin Beyazıt’ı aslında Türkiye’nin en büyük sanayicilerinden biri. Metal, toprak, otomotiv sanayinin yanı sıra, armatörlük de yapıyor.

Selahattin Beyazıt, halen Beyazıt Şirketler Topluluğu’nun yönetim kurulu başkanı. Türk Pirelli Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütmektedir. Ayrıca, oyuncak perakendecisi Toyiki'lerin de sahibi olan Murat Beyazıt'ın da babasıdır. Bunun yanı sıra, çok sayıda da gayrimenkulu var. Beyazıt, 1980 yılında M. Nuri Birgi ile birlikte Bad Aachen'de yapılan Bilderberg toplantısına da katılmıştır.

Galatasaray'da başkanlık görevi yaptığı, 1969-1973 ve 1975-1979 dönemlerinde futbol takımı 9 kupa (Lig Şampiyonluğu-3, TSYD Kupası-2, Federasyon Kupası-2, Cumhurbaşkanlığı Kupası-2) kazandı.

Galatasaray Spor Kulübü'ne Riva Arazisini kazandırmıştır. İngiltere'den Brian Birch'ü Teknik direktör olarak getirdi. Takımı 2 yıl şampiyon yaptı.

Hasnun Galip'teki kulüp binasını yıktırıp yerine modern bir bina yaptırdı. Galatasaray Üniversitesi'nin iki yakası arasındaki bağı sağlayan alt geçide adı verilmiştir.
Selahattin Beyazıt Kimdir? Biyografi Selahattin Beyazıt Kimdir? Biyografi Biyografistan Selahattin Beyazıt Hayatı, Selahattin Beyazıt Biyografi, Selahattin Beyazıt Hakkında Bilgi... Selahattin Beyazıt , 1931 yılında Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde doğdu. 1976 yılında gelir vergisi rekortmenleri arasında üçüncü sırad... 4.5 5

Hiç yorum yok: