Biyografi Ara

Serkan Altunorak Kimdir? Biyografisi

 

Serkan Altunorak
Serkan Altunorak, 24 Aralık 1976 yılında Ankara'da doğdu. Serkan Altunorak, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde konservaatuarin güzel sanatlar bölümünü bitirdi.

1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz'de Unisex Bekir, 2004 yılında Aşk Oyunu'nda Sarp, 2006 yılında İmkansız Aşk'ta Cem, yine 2006 yılında Gomeda'da Tolga, 2007 yılında Kara Duvak'ta Merdan'ı canlandıran oyuncu, 2008 yılında ise Sınıf dizisinde Umut karakterini ve DOT'ta Kürklü Merkür oyununda Eliot karakterini canlandırdı. Bu aralarda Melekler Korusun adlı dizide bir konservatuar öğretmenini canlandırdı. Ayrıca Dot'un bu sezon yine çok ses getirecek oyunu Shopping and f***ing oyununda oynamaktadır.

Fatih Akın'ın Sezen Aksu'nun Yanmışım Sönmüşüm Ben şarkısına çektiği klipte rol aldı. Yaseminname, Çocuklar Duymasın ve Karım ve Annem dizilerinde de konuk oyuncu olarak rol almışlığı vardır.

2006 yılının ekim ayında, Ebru Gündeş ile birlikte rol aldığı İmkansız Aşk dizisinin bir sahnesinde rol gereği rus ruleti oynaması gerekiyordu. Tabancayı kafasına dayayan Serkan Altunorak, tetiği çektiği anda kanlar içinde yere yığılmıştı. Kuru sıkı tabancanın dolu unutulması yüzünden ağır yaralandı ve uzun süre tedavi gördü. Dizi ise yayından kaldırıldı.

2011 yılında yayın hayatına başlayan Muhteşem Yüzyıl adlı diziye üçüncü sezonda Taşlıcalı Yahya rolü ile dahil olmuştur.


Filmografisi 

1999 "Ayrılsak da Beraberiz" - Unisex Bekir Dizi
2006 "İmkansız Aşk " Cem Dizi
2006 "Gomeda " Tolga Film
2007 "Kara Duvak" Merdan Dizi
2008 "Sınıf" Umut Dizi
2008 "Roz'un Sonbaharı " Metin Film
2009 "Melekler korusun" Erkan Dizi
2011 "Şüphe" Tarık Dizi
2012 "Muhteşem Yüzyıl" Taşlıcalı Yahya Dizi

Seslendirme

Bugs Bunny - Warner Bros. film yapım ve TV yayım şirketi tarafından üretilen Looney Tunes (Türkiye'de, "Sevimli Kahramanlar" olarak yayınlanmıştır) isimli animasyon serisinin ana karakterlerinden birisi
FilmRolNotlar ve ödüller
"Red Kit" - Rintintin Ana Karakter
"Afacan Loie" - Glen Glen Ana Karakter
"Looney Tunes" - Bugs Bunny Ana Karakter
"Richie Rich" - Richie Ana Karakter
"Smallville " Clark Kent Dizi
Serkan Altunorak Kimdir? Biyografisi Serkan Altunorak Kimdir? Biyografisi Biyografistan Serkan Altunorak , 24 Aralık 1976 yılında Ankara'da doğdu. Serkan Altunorak, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Daha son... 4.5 5

Hiç yorum yok: