Yasemin Hadivent Kimdir? Biyografisi

 

Yasemin Hadivent
Yasemin Hadivent, 6 Haziran 1982 yılında Sofya'da doğdu. Annesi Bulgaristan Türklerinden babası İran Azerilerindendir. Soyadı Farsça kökenlidir ve ''yol gösterici, mürşid anlamına'' gelmektedir. Babasını dokuz yaşındayken kaybetmiştir.

Yurdaer Doğulu bale okulunda bale eğitimi almış fakat çocukken kalbinde oluşan rahatsızlıktan dolayı çok sevdiği baleyi bırakmak zorunda kalmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimi almıştır.

Yasemin Hadivent, oyunculuk kariyerine ilk 2003 yılında Rabia adlı dizide Rum kızı Aliki rolü ile adımını attı. Ardından Plato filmin yapımcılığını üstelendiği Deli Duran adlı bir sit-comda Prenses Cazibe karakterini oynamıştır. Türkiyenin Yıldızları adlı oyunculuk yarışmasını birincilikle bitirmiştir. İlk başrolünü Gökhan Özen ile paylaştığı Sevda Çiçeği dizisinde Fırtına Leyla karakteriyle oynamıştır.

Sevda Çiçeği'ndeki başarısından sonra Ruhsar isimli dizinin formatındaki senaryosunu Gani Müjde'nin yazmış olduğu Cem Kılıç ile başrolünü paylaştıkları Hayal ve Gerçek TV diziside “Hayal”'i oynamıştır. Müzik ve dans alanında da oldukça başarılı olan Yasemin Hadivent Med Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği Buzda Dans adlı TV programında eski milli futbolcu İlhan Mansız'la finale kalarak ikinci olmuştur. 2010-2011 sezonunda Hamdi Alkan'ın yönettiği Arka Sıradakiler adlı gençlik dizisinde o güne kadar canlandırdığı karakterlerden farklı Sevda rolü ile izleyeci'nin karşısına çıktı

57 ünlü kadınla birlikte 8 Mart 2012 Dünya Kadınlar günü kapsamında kadına şiddete dikkat çekmek için yapılan "Her Ses Bir Nefes" isimli sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır.

Filmografisi

2010 Arka Sıradakiler - Sevda
2008 Avrupa Yakası - Konuk Oyuncu
2007 Hayal ve Gerçek - Hayal
2006 Sevda Çiçeği - Leyla
2006 Selena - Kedi Kız
2005 Deli Duran - Prenses Cazibe
2004 Cennet Mahallesi - Hemşire
2003 Rabia - Rum Kızı 
Yasemin Hadivent Kimdir? Biyografisi 4.5 5 Kybalion Yasemin Hadivent Hayatı, Yasemin Hadivent Nereli, Yasemin Hadivent Biyografi, Yasemin Hadivent Kaç Yaşında Yasemin Hadivent , 6 Haziran 1982 yılında Sofya'da doğdu. Annesi Bulgaristan Türklerinden babası İran Azerilerindendir. Soyadı Farsça ...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Ekip 1 dizisindeki şehnaz rolünü de oynadı!!!