Biyografi Ara

Zeynep Eronat Kimdir? Biyografisi

 

Zeynep Eronat
Zeynep Eronat, 1963 yılında İstanbul'da doğdu. Asmalı Konak, Neredesin Firuze, Mustafa Hakkında Her şey gibi yapımlarda rol adı.

Ayper ve Osman Eronat'ın kızı olan Zeynep Eronat,  annesi tarafından konservatuvara kaydedildi. 1985 yılında Ankara Devlet Konservatuarından mezun oldu.

Cüneyt Gökçer, Semih Sergen, Bozkurt Kuruç, Lemi Bilgin gibi oyuncularda eğitim aldı. Aynı yıl Bursa Devlet tiyatrosuna stajyer sanatçı olarak atandı. 1987 yılında Ankara Devlet tiyatrosuna tayin edildi. Hâlâ Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaktadır.

Zeynep Eronat, Parmaklıklar Ardında dizisindeki, koğuş ağası Ziynet Kara karakteriyle büyük beğeni toplamış ve oyunculuk kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Dizide, iyi-kötü olma arasında gel-gitler yaşayan, ruh hâli değişken, anaç, otoriter, dişli, kimi zaman duygusal, kimi zaman nüktedan karaktere sahip bir mahkûm olan Ziynet Kara'yı; torununu kendi sevgilisiyle yakaladığı için onu baltayla doğrayan bir genelev patroniçesini, canlandırmıştır. Canlandırdığı karakterin kötü ve acımasız olmasına rağmen seyirci tarafından çok sevilmiş ve ilgi görmüştür.

Filmografisi (Bazıları)

Al Yazmalım
Hayattan Korkma - Sacayağı
Kapalıçarşı
Parmaklıklar Ardında
Sıla
Sensiz Olmuyor
Köpek
Ablam Böyle İstedi
Neredesin Firuze
Mustafa Hakkında Her şey
Serseri
Asmalı Konak
Vasiyet
Zeynep Eronat Kimdir? Biyografisi Zeynep Eronat Kimdir? Biyografisi Biyografistan Zeynep Eronat , 1963 yılında İstanbul'da doğdu. Asmalı Konak, Neredesin Firuze, Mustafa Hakkında Her şey gibi yapımlarda rol adı. Ay... 4.5 5

Hiç yorum yok: