Biyografi Ara

Dilek Türkan Kimdir? Biyografisi

 

Dilek Türkan
Dilek Türkan, 25 Mayıs 1978 yılında Balıkesir'de doğdu. 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ses eğitimi bölümüne girdi ve 1999'da mezun oldu. 1996 yılında TRT İstanbul Radyosu'na girdi. İstanbul ve Ankara radyolarında ve TRT Televizyonu'nda programlar yaptı.

Dilek Türkan, İstanbul Hanımları grubu ve İncesaz grubu başta olmak üzere çeşitli gruplarla konserler verdi. Yarkın Ritim Grubu'nun Kervansaray, İncesaz'ınDört/Mazi Kalbimde ve Altı/Kalbimdeki Deniz albümlerinde solist ve yine İncesaz'ın Üç/İstanbul'a Dair albümünde vokal olarak yer aldı. Bunların yanı sıra kendisine ait dizi müziği ve Türk müziği albümleri vardır.

Dilek Türkan, 2005 yılnda Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu'na ve 2006 yılında İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'na ses sanatçısı olarak katıldı. 2009yılında 2008 Mavi Nota Müzik Ödülü'nü kazandı.

Dilek Türkan, 18 Haziran 2013 tarihinden itibaren İncesaz ile yollarını ayırmıştır. TRT İstanbul Radyosu klasik kemençe sanatçısı Derya Türkan ile evlidir.
Dilek Türkan Kimdir? Biyografisi Dilek Türkan Kimdir? Biyografisi Biyografistan Dilek Türkan , 25 Mayıs 1978 yılında Balıkesir'de doğdu. 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı... 4.5 5

Hiç yorum yok: