Biyografi Ara

Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografisi

 

Ferda Anıl Yarkın
Ferda Anıl Yarkın, 1970 yılında Çanakkale'de doğdu.. Ferda Anıl Yarkın, İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuar'ı Keman Bölümü mezunudur. Pop müziğin canlandığı 90’lı yıllarda Üzülme , Sonuna Kadar gibi duygusal parçaları ve sürekli siyah giydiği kıyafetleri ile tanınmıştır.

Unuttum Sanma (Yaralıyım) albümü 1999 depremi dönemine denk geldiği için yeterli ilgiyi görememiştir. (Aslında albüm, Marmara Deprem'inden yaklaşık 2 ay önce çıkmıştır, fakat albümün çıkış şarkısı Yaralıyım ın video klibi tam da, 17 Ağustos Marmara Depremi nin olduğu zamanda TV'De yayınlanmaya başlanmıştır). Daha sonra Ferda Anıl Yarkın 7 sene müziğe ara vermek zorunda kaldı.

Herkes tam onu unutmaya başlamıştı ki; Ayrılmayalım albümü ile yeniden müzik piyasasında kendini gösterdi. 2007 yılında Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışma programında Helin Avşar'ın koçluğunu yapmıştır. 2009 yılında ise Korolar Çarpışıyor adlı program'da Çanakkale Korosunu yönetmiştir.

Albümleri

Aşkın Yetmez Tarih: 9 Aralık 1993
Sonuna Kadar Tarih: 27 Aralık 1995
Unuttum Sanma Tarih: 17 Haziran 1999
Ayrılmayalım Tarih: 31 Temmuz 2006
Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografisi Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Biyografisi Biyografistan Ferda Anıl Yarkın , 1970 yılında Çanakkale'de doğdu.. Ferda Anıl Yarkın, İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuar'ı Keman Bölümü mezun... 4.5 5

Hiç yorum yok: