Gizem Karaca Kimdir? Biyografisi

 

Gizem Karaca
Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 yılında İstanbul'da doğdu. Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin ilk 4 bölümünde figüran olarak yer alırken güzellik yarışmasına katılmaya karar vermesiyle Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur ve ilk çıkışını bu şekilde gerçekleştirmiştir.

Gizem Karaca, Türkiye'yi Miss World yarışmasında temsil etmiş ama bir başarı elde edememiştir.Sadece jüri özel ödülü olarak En İyi Ulusal Elbise ödülünü kazanmıştır.Esas büyük çıkışını 2012 yılında yayınlanan Eve Düşen Yıldırımadlı diziyle başrol olmasıyla gerçekleştirmiştir.Bu diziyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır.1. sezon yüksek olan reytinglerin 2. sezonda düşmesi üzerine dizi erken final yaptırılmıştır.Daha sonra aynı yapım şirketinin bir başka dizisi olan Emir'in Yolu adlı diziye yine başrol olarak katılmıştır.Ama diziye yoğun eleştiriler gelmiş ve Gizem Karaca önceki başrol oyuncusu Hazal Kaya ile kıyaslanmıştır. Daha birçok sorundan ötürü dizi yayından kaldırılmıştır.
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan operasyonda aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmıştır.Bu ünlü isimlerden bazıları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Akgün,C emal Hünal, Cenk Eren, Selen Seyven ve Çağatay Ulusoy 'un menajeri Selin Borankay dır. Cenk Eren ile Cemal Hünal aynı gün serbest bırakılmıştır.

26 Ocakta ise Selen Seyven serbest bırakılmıştır. 28 Ocak 2013 te adliyeye sevk edilen 35 kişiden Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Akgün ile beraber 15 kişi serbest bırakılmıştır.

Filmografisi

2011 Muhteşem Yüzyıl - Gözde Cariye
2012 Eve Düşen Yıldırım - Muazzez
2012 Emir'in Yolu - Güneş Sancaktar 
Gizem Karaca Kimdir? Biyografisi 4.5 5 Kybalion Gizem Karaca , 9 Temmuz 1992 yılında İstanbul'da doğdu. Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin ilk 4 bölümünde figüran olarak yer alırken güzell...

Hiç yorum yok: