Biyografi Ara

Haydar Dümen Kimdir? Biyografi

 

Haydar Dümen
Haydar Dümen, 1931 yılında Uşak'ın İkisaray köyünde doğmuştur. Lise'den 1948 yılında mezun olan Dümen, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1955 yılında mezun olan Haydar Dümen 1958 yılında nöropsikiyatri uzmanı olmuştur. 25 yıl kamuda çalıştıktan sonra emekli olmuş ve yazın çalışmalarına ağırlık vermiştir.

Haydar Dümen, Türkiye'nin Güzin Abla'dan sonra en tanınmış dert dinleyen köşe yazarıdır. Özellikle cinsel yaşam konusundaki problemleri değişik bir mizah anlayışı ile kaleme alarak cevapladığından geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir.

Haydar Dümen, ilk eşi ile boşanmak için 1955 yılında dava açmış ancak 35 yıl sonra 1990'da boşanabilmiştir. 1992 yılında 2. evliliğini kendisinden 32 yaş genç olan eşi Gül Hanım ile yapan Haydar Dümen halen evlidir.

Haydar Dümen, 29 Mart 2010'da İstanbul Cihangir’deki bürosu silahlı bir saldırgan tarafından basılmış; ancak Haydar Dümen, tutukluk yapan silah ve korumaların müdahalesi sayesinde kurtulmuştur.

Haydar Dümen Kitapları

Best of Haydar Dümen- 2010: Gülerek Öğrenelim
Soğumayan Ölüler
Nazik Adında Bir Kadın
Sağlık Ve Beslenme
Ölmüş Bir Hasta İle Söyleşi Ya Da Hekimler Üstüne
Otuz Günde Oldu Bitti
Cinsel Yaşam–1
Cinsel Yaşam–2
Cinsel Kültür
Cinsel Sorunlarınız
Cinsel Dünyamız
Evlilik
Gebelikten Korunma
Soğumayan Ölüler
Ölmüş Bir Hasta İle Söyleşi Ya Da Hekimler Üstüne
Otuz Günde Oldu Bitti
Gözlerinin Karası
Merhaba Yurttaş
Üç Ressam
Sağlık Ve Yaşam
Çocuğun Cinsel Eğitimi
Evet
Haydar Dümen Kimdir? Biyografi Haydar Dümen Kimdir? Biyografi Biyografistan Haydar Dümen Hayatı, Haydar Dümen Biyografi, Haydar Dümen Nereli ve Kaç Yaşında, Haydar Dümen Kitapları ve hakkında bilgi Haydar Dümen , 1931 yılında Uşak'ın İkisaray köyünde doğmuştur. Lise'den 1948 yılında mezun olan Dümen, İstanbul Üniversitesi Tıp ... 4.5 5

Hiç yorum yok: