Biyografi Ara

Hilmi Yarayıcı Kimdir? Biyografisi

 

Hilmi Yarayıcı
Hilmi Yarayıcı, 1969 yılında Antakya'da doğdu. 1988-1995 yılları arasında Grup Yorum'la çalıştı bu tarihten sonra gruptan ayrılsa da konser ve albüm çalışmalarına destek verdi.

Hilmi Yarayıcı, Grup yorumun efsane solisti olarak bilinir. 1993'de İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'na girdi. İTÜ Çoksesli Batı Müziği korosunda yer aldı. Konservatuvar öncesinde ve sonrasında opera hocalarından şan dersleri aldı.Albüm çalışmalarının dışında "Seher Vakti" ve "İlk Göz Ağrısı" adlı tv dizilerinin ayrıca "Aşk Yolu" adlı televizyon filminin müziklerini hazırladı.

Ayrıca başrollerini Altan Erkekli, Göksel Arsoy ve Nevra Serezli'nin paylaştığı 'Unutulmayanlar' adlı filmin müziklerini yapmıştır. Halen Kasımpaşa çok programlı lisesinde müdür yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Albümleri

Sürgün
Sevdadan Yana
Salkım Söğüt 3
Hilmi Yarayıcı Kimdir? Biyografisi Hilmi Yarayıcı Kimdir? Biyografisi Biyografistan Hilmi Yarayıcı , 1969 yılında Antakya'da doğdu. 1988-1995 yılları arasında Grup Yorum'la çalıştı bu tarihten sonra gruptan ayrılsa... 4.5 5

Hiç yorum yok: