Biyografi Ara

Hüner Coşkuner Kimdir? Biyografisi

 

Hüner Coşkuner
Hüner Coşkuner, 1 Nisan 1963'te İstanbul'da doğdu. Lise yıllarında Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Cemiyeti'ne giderek çok büyük bir birikime sahip oldu. Çok küçük yaşta sanat hayatına atılan Hüner Çoşkuner sahne repertuarını daha da genişletmek amacıyla yine çok değerli hocalardan feyzaldı. Bunlardan bazıları Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli'dir.

Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfı başta olmak üzere Bedensel Engelliler, Dünya Şizofrenililer Derneği'nde gönüllü olarak çalıştı. Albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını bu vakıflara ve derneklere bağışladı. Bu faailiyetler halen tarafınca devam ettirilmektedir.

İlk albümünü 1982 yılında Şahinler firmasına yapan Hüner Coşkuner 1989 yılında Burhan Çaçan'ın firması olan Çaçan Müzik'ten çıkardığı "olamaz" adlı albümü o yıllarda çok ses getirdi. Daha sonra Elenor Müzik firmasıyla uzun süre çalıştı.

16 Albümü bulunan Coşkuner, en son Elenor Müzik'ten "Güle Güle Git" albümünü çıkardı.

Albümleri

Yesilçam Klasikleri - 2013
Doğuş
Olamaz
Gidiyor
Haydi Tut Ellerimi
Gidemezsin
Bir Evcilik Okuyunu
Ben Ölürüm
Sevemem
Bir Hüner Cokşuner Klasiği
Klasikler 2
Bir tek Sen Anlarsın
Vurgunum Sana
Gideceksen Gelme Yar
Nerede
Klasikler 3
Güle Güle Git

Web Sitesi: hunercoskuner.com
Hüner Coşkuner Kimdir? Biyografisi Hüner Coşkuner Kimdir? Biyografisi Biyografistan Hüner Coşkuner , 1 Nisan 1963'te İstanbul'da doğdu. Lise yıllarında Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Cemiyeti'ne giderek çok b... 4.5 5

Hiç yorum yok: