Korhan Yurtsever Kimdir? Biyografisi

 

Korhan Yurtsever
Korhan Yurtsever, 10 Temmuz 1947 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Yurtsever, sinema ile 1965 yılında amcasına ait olan stüdyoda tanıştı. Burada montajcılık ve senkronculuk dersleri aldı. Ayrıca Türkiye Motokros Şampiyonasında üçüncülüğü bulunmaktadır.

Korhan Yurtsever, İlk olarak Birsel Film Şirketinde yönetmen yardımcısı olarak göreve başladı. İlk yönetmenlik kariyerine ise 1978 yılında Fıratın Cinleri isimli filmi ile başladı. Film İtalya' daki San Remo Film Festivali' nde Jüri Özel Ödülü, Antalya Film Festivali' nde 3 Altın Portakal, Bulgaristan Varna Film Festivali’nde En İyi Yabancı Film Ödülü aldı. Almanya tarafından desteklenen sanatçı 1980 yılında Almanya'ya yerleşti. Ancak burada uzun süre kalmadı ve 1986 yılında ülkesine geri döndü. Sanatçı kariyerine devam etmektedir.
Korhan Yurtsever Kimdir? Biyografisi 4.5 5 Kybalion Korhan Yurtsever , 10 Temmuz 1947 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Yurtsever, sinema i...

Hiç yorum yok: