Biyografi Ara

Mercan Şenel Kimdir? Biyografisi

 

Mercan Şenel
Mercan Şenel, 1981 yılında Ankara'da doğdu. Ortaokul ve lise yıllarında okul gruplarında solistlik yaptı. Ardından Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazandı. Okurken para kazanmak için çeşitli otel ve gece kulüplerinde sahneye çıktı. Bir süre TRT bünyesinde çalıştı.

Mercan Şenel, Kendini geliştirmek için bir süre sonra Ankara'dan İstanbul'a taşındı. 2005'te kendi şarkılarından bir demo hazırladı ve Erol Köse'yle iletişime geçti. Müzik vizyonunu geliştirmek için Almanya, Berlin ve Londra'daya giden Mercan, yeni müzik soundlarını keşfetti.

Mercan"ın "Sana Değil Kardeşine" isimli ilk solo albümü, Erol Köse Production etiketi ve “2010 yılının ilk starı” sloganı ile 22 Ocak günü yayınlandı. Elektropop türündeki Dannii Minogue'un “Put The Needle On It” şarkısının cover"ı olan çalışmanın düzenlemesi Erdem Kınay'a, sözleri Alper Narman'a ait olan çıkış parçası “Sana Değil Kardeşine” büyük ilgi gördü.
Mercan Şenel Kimdir? Biyografisi Mercan Şenel Kimdir? Biyografisi Biyografistan Mercan Şenel , 1981 yılında Ankara'da doğdu. Ortaokul ve lise yıllarında okul gruplarında solistlik yaptı. Ardından Hacettepe Üniversi... 4.5 5

Hiç yorum yok: