Biyografi Ara

Metin Özülkü Kimdir? Biyografisi

 

Metin Özülkü
Metin Özülkü, 15 Temmuz 1962 yılında Mersin’de doğdu. 5 kardeşin en küçüğü olan Metin Özülkü’nün çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ve yeteneği ailesi tarafından fark edildi. 4,5 yaşında iken babasının tayini nedeni ile İstanbul’a geldi ve 9 yaşında İstanbul Belediye Konservutuarında keman eğitimi almaya başladı.

Metin Özülkü, Profesyonel müzik yaşantısına çok erken yaşlarda giren Metin Özülkü daha 9 yaşında iken ‘’Ana Kucağı’’adında bir 45’lik çıkardı. Yine o yaşlarda babası tarafından Erol Büyükburç’la tanıştırılmak Metin Özülkü’nün hayatındaki dönüm noktası oldu.. O küçük yaşına rağmenErol Büyükburç ile uzun yıllar sahne çalışmaları oldu.

Metin Özülkü, Okul ve müzik hayatını birlikte başarıyla yürüten sanatçı Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü mezunudur. Eşi Eda Özülkü ile tanışması bu yıllardadır.

Erol Büyükburç ve Edip Akbayram orkestralarında müzisyenlik yaparak müzik hayatına başlayan sanatçı’nın yedi yüzün üzerinde söz ve bestesi bulunmaktadır. Bestelerini ve düzenlemelerini seslendiren sanatçılar arasında Ajda Pekkan, Ayşegül Aldinç, Aşkın Nur Yengi, Akrep Nalan, Aylin Alaz, Burak Kut, Baha, Banu Zorlu, Coşkun Sabah, Demet Akalın, Ercan Saatçi, Ebru Gündeş, Erol Büyükburç, Gülben Ergen, Hülya Avşar, Harun Kolçak, Kutuluş, Hakan Peker, Hakan Aysev, Hilal Özdemir, İzel, İclal Aydın, Kibariye, Mine Koşan, Mithat Körler, Muazzes Abacı, Nurseli İdiz, Ozan Orhon, Petek Dinçöz, Pınar Aylin, Reyhan Karaca, Seyyal Taner, Seden Gürel, Sinan Özen, Sibel Can, Yasemin Kumral, Yıldız Kaplan, Yeliz ve Zafer Peker gibi isimler var.

Metin Özülkü bugüne kadar solo ve duet olarak 12 adet albüm hazırladı. Ve 2010’da esi Eda hanimla yaptigi “ISSIZ ADA” adli 2. duet alumleri ile sevenleriyle yeniden bulustu. Metin bey’in müzik dünyasına damgasını vuran bir çok şarkıdan bazıları; Bir Beşiktaş Tranvayı, Unutulmuşmuydum, Seninle Olmak Varya, Boşu Boşuna, Eglen Guzelim..v.s.

Sanatçı müzik çalışmalarının yanı sıra 2005- 2010 yıllari arasinda F.B. TV’de ‘’Müzik Molası’’adli programinda bircok degerli sanatciyi konuk etmistir.Yine 2009 senesinde TRT Radyo1’de ‘’Hayatım Müzik ‘’ adlı programi ile radyodan muzikseverlerle bulustu. .2010-2011 yayin doneminde Eda hanimla beraber KANAL A TV.’de yeni bir sabah kusagi programina baslicaklar ..

Değişik özel kanallardaki şarkı yarışmalarında müzik direktörlüğü yaptı. Bazıları ; Şarkı Söylemek Lazım, Akademi Türkiye, Bir Şarkısın Sen, Korolar Çarpışıyor…

Metin Bey kendisine ait muzik studyosunda muzik dunyasindaki bircok sanatcinin album calismalarini yaparken, kendisi gibi müzisyen olan Eda Özülkü ile müzik ve sahne çalışmalarına devam etmektedir. Bu güzel aileye 2004 yılında iki dünya tatlısı geldi….Volkan ve Baran …..

Web Sitesi: edametinozulku.com
Metin Özülkü Kimdir? Biyografisi Metin Özülkü Kimdir? Biyografisi Biyografistan Metin Özülkü , 15 Temmuz 1962 yılında Mersin’de doğdu. 5 kardeşin en küçüğü olan Metin Özülkü’nün çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ve... 4.5 5

Hiç yorum yok: