Biyografi Ara

Murat Evgin Kimdir? Biyografisi

 

Murat Evgin
Murat Evgin, 15 Kasım 1977 yılında İstanbul'da doğdu. Murat Evgin,  Erol Evgin'in oğludur.İlkokulu Nurettin Teksan İlkokulu'nda okuduktan sonra İstek Vakfı Özel Belde Lisesi'nde orta ve lise eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo - TV - Sinema ve New York Üniversitesi Intensive Film Workshop bölümlerinde okuduktan sonra; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde yüksek lisans yaptı.

Okul yıllarında çesitli gruplarla çalışan Murat; 1993 yılında babasının 25. Sanat Yılı Konseri’nde gitarıyla sahneye çıkarak profesyonel müzik hayatına başladı. İngiltere ve Amerika' da müzik eğitimi aldıktan sonra Beni Ellere Verdin adlı ilk albümünü çıkardı. 2002 yılında Erol Evgin ile birlikte Baba - Oğul Konser Show turnesine çıktı. 2003 yılının Şubat ayında 2. albümü İnan Bana'yı çıkardı. 2005 yılının Mayıs ayında 3. albümü Dün Bugün Yarın'ı çıkardı. Albümdeki şehit şarkısının klibinde Türk sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit oynadı. Şarkının telif haklarından elde edilen tüm geliri Mehmetcik Vakfı'na bağışlanmıştır.

Murat Evgin ayrıca Arka Sokaklar, Acemi Cadı, Sahra, Ben Evleniyorum, Sevda Masalı Kalplerde İkinci Bahar, Çocuğun Var Derdin Var, Haylaz Babam, Ah Kalbim, Ya Şundadır Ya Bunda,Hayaller Gerçek Oluyor, Şimdi Zayıflamak İstiyorum ve Aura gibi dizi, film ve TV programlarının müziklerini yaptı.

Albümleri

Beni Ellere Verdin (1999)
İnan Bana (2003)
Dün Bugün Yarın (2005)
Bambaşka Bir Şehir (2008)
Umut Yolcuları - Bir Hikayem Var Benim (2010)
Bugün Evlenmişsin (Single) (2011)
Arka Sokaklar Dizi Müzikleri (2012)

Web Sitesi: muratevgin.com
Murat Evgin Kimdir? Biyografisi Murat Evgin Kimdir? Biyografisi Biyografistan Murat Evgin , 15 Kasım 1977 yılında İstanbul'da doğdu. Murat Evgin,  Erol Evgin'in oğludur.İlkokulu Nurettin Teksan İlkokulu'n... 4.5 5

Hiç yorum yok: