Biyografi Ara

Nurettin Rençber Kimdir? Biyografisi

 

Nurettin Rençber
Nurettin Rençber, 1960 yılında Mersin´de doğdu. Nurettin Rençber, Aslen Adıyamanlı'dır. Çocukluk ve gençlik yılları bu liman kentinde geçti. Liseden sonra iki yıl kadar fabrika işçiliği yaptı. Ardından üniversite yılları başladı. Dört yıl süren öğrencilik yaşamını 1985´te mezuniyetle noktaladı (AÜ - DTCF Felsefe Bölümü). İlk konserini yine aynı yıl içinde AST salonunda verdi. 1987´de evlendi.

Nurettin Rençber,1988´de öğretmenliğe başlayan ozan, Anadolu´nun çeşitli kasabalarında görev yaptı. Bu arada Anadolu´yu kasabalarıyla, halkıyla ve tabi ki müziğiyle yakından tanıma olanağını buldu.

Nurettin Rençber, Öğrencilik yıllarında yaptığı bestelerini "Dağ Türküleri ve Deniz Şarkıları" adlı ilk kasetinde topladı. Halen Anadolu´da (Kırşehir) öğretmenlik yapan ozanın Yiğit ve Eylül adlarında iki çocuğu vardır.
Nurettin Rençber Kimdir? Biyografisi Nurettin Rençber Kimdir? Biyografisi Biyografistan Nurettin Rençber , 1960 yılında Mersin´de doğdu. Nurettin Rençber, Aslen Adıyamanlı'dır. Çocukluk ve gençlik yılları bu liman kentinde... 4.5 5

Hiç yorum yok: