Biyografi Ara

Özlem Özdil Kimdir? Biyografisi

 

Özlem Özdil
Özlem Özdil, 8 Aralık 1979 yılında Almanya’nın Hannover kentinde doğdu. Halk ozanı olan babası Dursun Özdil'den ilk bağlama ve repertuvar derslerini aldı. Sinan Çelik'in kendisini keşfetmesi ile birlikte 17 yaşında Türkiye'ye geldi.

Özlem Özdil, Sesinin güzelliği ve bağlama çalmadaki yeteneğini Sinan Çelik, Musa Eroğlu, Güler Duman, Çetin Akdeniz ve Güray Hafiftaş gibi duayenler ile yaptığı ortak çalışma ile daha da geliştirdi. Özel sesi ve şelpe tekniğini en iyi icra eden bağlama sanatçısı olarak Türkiye de kısa zaman da tanındı. Menajeri olan Sinan Çelik ‘in Yapım- Prodüktörlüğünü yaptığı Duygu Müzik ile 6 adet THM albümü çıkardı.

Özlem Özdil, Çok iyi Almanca, İngilizce ve iyi Fransızca biliyor.

Özlem Özdil, Başta TRT kanalları olmak üzere özel kanallarla birlikte yüzlerce televizyon programına çıkmıştır. Aktif olarak da Radyo / Televizyon Programları, Konser & Festivallere katılmaya devam ediyor.


Albümleri

Özlem Özdil Hoy Nani - Şubat 2012
Özlem Özdil & Güler Duman - Yollarına Kar mı Yağdı - Ekim 2006
Özlem Özdil Zamansız Yağmur - Kasım 2004
Özlem Özdil Gönlüm Dağlarda - Ağustos 2000
Özlem Özdil Yürü Be Haydar - Nisan 1998
Özlem Özdil Uzakların Türküsü - Temmuz 1996
Özlem Özdil Kimdir? Biyografisi Özlem Özdil Kimdir? Biyografisi Biyografistan Özlem Özdil , 8 Aralık 1979 yılında Almanya’nın Hannover kentinde doğdu. Halk ozanı olan babası Dursun Özdil'den ilk bağlama ve repert... 4.5 5

Hiç yorum yok: