Biyografi Ara

Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi

 

Sinan Akyüz
Sinan Akyüz,  1972 yılında Iğdır'da doğdu.  Orta ve lise öğrenimini çeşitli okullarda tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Yirmi üç yaşında gazeteciliğe başladı. Gazeteciliğin hemen hemen her kademesinde çalıştı. Daha sonra gazeteciliğe ara verip Almanya’ya gitti. Bir süre sonra tekrar İstanbul’a döndü.

1996 yılında Sabah Gazetesi’nin dergi grubunda çalışmaya başladı. O dönem fotoğrafla tanıştı. Birçok yayın organına moda ve portre fotoğrafları çekti. 1999'da Sabah Gazetesi’nin hafta sonu eklerinde çalışmaya başladı.

2001'de fotoğrafçılık mesleğine ara verip ağırlıklı olarak kitap yazdı. 2006 yılında ise Takvim Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. Şu anda Takvim Gazetesi’nde köşe yazılarına devam etemektedir. Ayşen Akyüz ile evli olan Sinan Akyüz, ikiz erkek çocuk babasıdır.

Sinan Akyüz Kitapları

2003 Etekli İktidar (deneme)
2005 Bana Sırtını Dönme (öykü)
2007 İki Kişilik Yalnızlık (roman)
2008 Yatağımdaki Yabancı (roman)
2009 Sevmek Zorunda Değilsin Beni (roman)
2010 Aşk Meclisi (roman)
2011 Piruze: Şamda Bir Türk Gelin (roman)
2012 İncir Kuşlari (roman)
Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi Sinan Akyüz Kimdir? Biyografi Biyografistan Sinan Akyüz Hayatı, Sinan Akyüz Biyografi, Sinan Akyüz Kitapları ve hakkında bilgi Sinan Akyüz ,  1972 yılında Iğdır'da doğdu.  Orta ve lise öğrenimini çeşitli okullarda tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İlet... 4.5 5

Hiç yorum yok: