Biyografi Ara

Vefa Enver Kimdir? Biyografi

 

Vefa Enver
Vefa Enver, 27 Eylül 1976 yılında Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise yılları sırasında yaşadığı keyifli öğrencilik anılarını da bavuluna koyup yepyeni ufuklara açılmak üzere İstanbul'a doğru yola çıktı. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tanıştığı pek çok arkadaşı gibi o da Shakespeare'in komedilerini okurken hayatının en doğru tercihini yaptığını anladı.

Vefa Enver, Edebiyat ile dopdolu geçen dört yılın sonunda edebiyatla pek de alakalı olmayan kurumsal hayata geçiş yaptı. Farklı şirketlerde halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim gibi konularda çalıştıktan sonra iş hayatında zengin hayal gücünden istediği oranda faydalanamayacağı gerçeği ile yüzleşerek onu asıl mutlu eden konuya, yazmaya dönüş yaptı.

Bu arada evlenip, çocuk sahibi olduktan sonra henüz evlenmemiş ve çocuk sahibi olmayan otuzlu yaşlardaki arkadaşlarından ilham alarak ''Çocuk da Yapamadım Kariyer de'' isimli romantik komedi romanını yazdı. Okur ile ilk buluşması internet üzerinden hikâye ve roman yayınlayan forumlardan birinde oldu. Okurun kendisini kısa sürede sevip sahiplenmesi sayesinde ilk romanının kitap olarak basılması yönünde önü açıldı.

Gülmenin ve güldürmenin ciddi (!) bir mesele olduğu bilinciyle, romantik komedi aşk romanı türünü sevdirip yaygınlaştırma misyonunu üstlenerek 2010 yılında Türkiye'nin ilk ve tek pembe, yani romantik komedi web sitesini  (www.vefaenver.com.tr)  kurdu.

Yine 2010 yılında Leyla Gibi ve Aşk Kumarı adıyla iki romanı daha kitap olarak yayınlandı. 2011 Nisan ayında ''Çocuk da Yapamadım Kariyer de'' kitabının devamı niteliğinde Bunu Sen İstedin! romanı yayınlandı.

Vefa Enver, 2012 yılı içerisinde ikinci baskılarını yapan Çocuk da Yapamadım Kariyer de ve Leyla Gibi’nin yanı sıra Beni Buna Zorlama, Bahse Var Mısın?, Not:Seni Sevmiyorum! Ve Bana Prenses Deme isimli romanları basıldı. İstanbul’da yaşayan Vefa Enver, evli ve 2 çocuk annesidir.

Vefa Enver Kitapları

Çocuk da Yapamadım Kariyer de
Bunu Sen İstedin
Leyla Gibi
Aşk Kumarı
Beni Buna Zorlama!
Bahse Var Mısın?
Not: Seni Sevmiyorum!
Bana Prenses Deme!
Aşka Dönüş
Vefa Enver Kimdir? Biyografi Vefa Enver Kimdir? Biyografi Biyografistan Vefa Enver Hayatı, Vefa Enver Biyografi, Vefa Enver Nereli ve Kaç Yaşında, Vefa Enver Kitapları ve hakkında bilgi Vefa Enver , 27 Eylül 1976 yılında Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise yılları sırasında yaşadığı keyifli öğrencilik anılarını da bavulu... 4.5 5

Hiç yorum yok: