Biyografi Ara

Armağan Çağlayan Kimdir? Biyografi

 

Armağan Çağlayan Kimdir Biyografi
Armağan Çağlayan, 08 Nisan 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğu ve gençliği Hereke‘de geçti. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladıktan sonra yine aynı Üniversitede İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı’nda doktora programına başladı.Avukatlık stajını Kocaeli barosunda tamamladıktan sonra avukatlığı bırakıp İstanbul’a geldi.

Med Yapım’ın kurulduğu bir esnada arkadaşının da yardımıyla hazırlık elemanı olarak işe başladı,kısa süre içerisinde editörlüğe kadar yükselip genel müdür yardımcılığı görevini üstlendiği dönemde 11 yıldır çalıştığı Medyapım’dan ani bir kararla ayrıldı. Med Yapım’da çalıştığı dönemde Bülent Ersoy Show, Huysuz Show, Hülya Avşar Show, Şans Kapıyı Çalınca, Şahane Pazar, Kim 500 Milyar İster, Ünlüler Çiftliği gibi bir çok başarılı yapıma editoryal koordinator olarak imzasını attı.

2003 yılında ise bütün Türkiye’yi sarsan Popstar yarışmasının jüri üyesi olarak kamera arkasından ekran önüne hızlı bir geçiş yaptı. Son dönemlerde ekranlarımızda sık sık görmeye alıştığımız reality showların çıkardığı ilk ve tek star olma unvanını yıllardır kimseye kaptırmadı.

Bu sırada Finansbank ile Avea markalarının reklamlarında; Belalı Baldız ve İmkansız Aşk adlı dizilerde konuk oyuncu olarak oyunculuk yeteneğini gösterme fırsatı buldu. 2004-2005 yılları arasında Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinde köşe yazarlığı yapmaya başladıktan bir süre sonra son zamanlarda Türkiye’de en çok konuşulan röportajların altına da imzasını attı. Hürriyet gazetesinden ayrıldıktan sonra röportajlarına “Esquire” dergisinde devam etti. Aynı zamanda Dishy dergisinde de “Tortu Takvimi” adında bir köşe hazırladı.

Medyapım’dan ayrıldıktan sonra görevine Doğan TV bünyesinde yer alan “D Production” Yapım şirketinde prodüksiyonlardan sorumlu direktör olarak devam etti. “Son Ütücü”, “Deniz Akkaya ile Top Model Türkiye” ve“Büyük Teklif” adlı programların yapımcılıklarını üstlendi. 2006 yılı yaz döneminde Star Tv ekranlarında başlayan programı “Son Ütücü” ile belki de kimsenin inanamayacağı kadar büyük bir başarıya imza attı ve adı kısa sürede en iyi talk-showcular ile birlikte anılmaya başlandı.

2006 yılının bitmesiyle birlikte D Production’da ki görevinden ayrıldı ve “Son Ütücü” programı da ekranlara veda etti.

Türkiye’nin en başarılı televizyon yapımcılarından biri olan Armağan Çağlayan bir süre İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde araştırma görevlisi olarak İletişimde Yaratıcılık dersi verdi.

2007 yılında Osman Yağmurdereli ile ortak “Ar&Ya” yapım şirketini kurmuştur. Ar&Ya Yapım şirketinde “Dilimin Ucunda” ,” Kadınlar ve Erkekler” ve sunuculuğunu üstlendiği talk show programı “Armağan Çağlayan’la Bu Hafta” programına imzasını attı. Armağan Çağlayan 2008 yılında Ayşe Taş ile “Çok Yaşa Sen Ayşe “ programını yaptı…. Daha sonra “Format Yapımcılık” şirketini kurdu. 2009 yılında yapımcılığını yaptığı “Olmaz Böyle Şey”adlı program ile Türkiye’nin yetenekleri ile yurt dışındaki yetenekleri bir araya getirdi.

2009 yılında Play Yapımcılığın üstlendiği “Altın Kızlar” adlı programın formatını yurtdışından getirdi. Bu arada Popstar Alaturkada jüri üyeliğine devam etti.

2009- 2010 yılında yeniden Medyapım şirketinde “Genel Müdür Yardımcısı” olarak çalışmaya başlamıştır.

Armağan Çağlayan, yeni projeleriyle ekranlarımızı renklendirmeye devam edecektir. 25 çocuğa burs vererek eğitime katkısıyla, haksız yere savunma yapamadığı için avukatlık mesleğini bırakmasıyla, doğru adam Armağan Çağlayan.

Web Sitesi: armagancaglayan.com
Armağan Çağlayan Kimdir? Biyografi Armağan Çağlayan Kimdir? Biyografi Biyografistan Armağan Çağlayan , 08 Nisan 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğu ve gençliği Hereke‘de geçti. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi ... 4.5 5

Hiç yorum yok: