Biyografi Ara

Güzin Sayar (Güzin Abla) Kimdir? Biyografi

 

Güzin Sayar (Güzin Abla), 1921 yılında İstanbul'da doğdu. İlk olarak 1952 yılında Yeni İstanbul Gazetesi'nde mütercim olarak mesleğe başlayan Güzin Sayar; Havadis, Son Havadis, Akşam, İstanbul Ekspres, Ekspres, Haber, Günaydın ve Hürriyet gazetelerinde çalıştı.

Gazeteciliğe annesinin çalıştığı Yeni İstanbul gazetesinde tercüme yazılar yazarak başladı. 1960’lı yıllarda Son Havadis gazetesinde, “Sorun söyleyelim” adıyla köşe ile insanların sorunlarına eğilmeye yönelik yazılara başladı. Sonraki yıllarda, Akşam, Hür Vatan gibi gazetelerde ''Derim ki'' adlı köşede yazmaya başladı.

Saklambaç gazetesindeki ''Feride'' adlı dertleşme köşesinin adını ''Güzin Abla Dertlerinizle Başbaşa'' olarak değiştirdi. Yazarın ''Siyaset Çarkı'' ve ''Ihlamurlar Altında'' adlı iki kitabı da bulunuyor.

1998 yılında sağlık sorunları nedeniyle Güzin Abla köşesini, kızı Feyza Algan'a bırakan Güzin Sayar, 16 Temmuz 2006 tarihinde vefat etti.
Güzin Sayar (Güzin Abla) Kimdir? Biyografi Güzin Sayar (Güzin Abla) Kimdir? Biyografi Biyografistan Güzin Sayar Hayatı, Güzin Sayar Biyografi, , Güzin Abla Kimdir ve hakkında bilgi... Güzin Sayar (Güzin Abla) , 1921 yılında İstanbul'da doğdu. İlk olarak 1952 yılında Yeni İstanbul Gazetesi'nde mütercim olarak mesl... 4.5 5

Hiç yorum yok: