Biyografi Ara

Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi

 

Lale Sarıibrahimoğlu
Lale Sarıibrahimoğlu, Adana'nın Ceyhan ilçesinde doğdu. TED Ankara Koleji'nde lise eğitimini aldıktan sonra Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü'nden mezun oldu.

Birleşik Krallık'taki London School of Economics and Political Science'ın Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden önlisans diplomasını tamamladı. Gazetecilik mesleğine, 1979 senesinde Anadolu Ajansı dış haber servisinde görev alarak başladı.

Lale Sarıibrahimoğlu, 1988 yılında Hürriyet'in haftalık olarak yayımladığı ve sonradan yayın hayatı sona eren Dateline gazetesinde çalıştı ve bu sırada haftalık olarak Türkiye'de yayın yapan Tempo dergisine de yazılar yazdı.

Daha sonra Türkiye'de İngilizce olarak yayımlanan Turkish Daily News gazetesinde çalıştı. 1993 yılında Cumhuriyet'e katılarak gazetenin dış poitika editörü olarak görev yaptı. Şuan Taraf gazetesinde Bakış Açısı adlı köşesinde köşe yazarlığı görevini yapmaktadır. Ayrıca uluslararası haftalık savunma dergisi Jane's Defence-Weekly için de muhabirlik yapmaktadır.
Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi Lale Sarıibrahimoğlu Kimdir? Biyografi Biyografistan Lale Sarıibrahimoğlu , Adana'nın Ceyhan ilçesinde doğdu. TED Ankara Koleji'nde lise eğitimini aldıktan sonra Gazi Eğitim Enstitüsü... 4.5 5

Hiç yorum yok: