Biyografi Ara

Beyza Durmaz Kimdir? Biyografisi

 

Beyza Durmaz
Beyza Durmaz,  5 Ağustos 1977 yılında İstanbul'da doğdu. Beyza Durmaz, Lise eğitimini Özel Kültür Lisesi'nde tamamlayan Beyza, aynı dönemde çeşitli kurslarda şan, gitar, piyano ve Türk Sanat Musikisi derslerine devam etti.

İlk konser deneyimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde okuduğu yıllarda, türküleri yeniden düzenleyerek konserler veren Grup Nefes'in solisti olarak elde etti. Üniversiteden mezun olduktan sonra Mustafa Sandal'ın vokalistliğini yapmaya başladı. Böylece çok daha büyük kitlelerle hitap etme fırsatı buldu.

Beyza Durmaz, 4 yıl boyunca yurt içi ve yurt dışında çok sayıda konsere çıkarak ve kendisi de her konserde bir şarkı söyleyerek sahne deneyimini geliştirdi.

Beyza Durmaz, Danone, Kilim, Albarakatürk,Bauhaus,Polisan reklamları ve Sihirli Annem, Melek dizi müziklerini seslendirdi. Reklam müziği seslendirmek için tanıştığı Burak Demir'in ilk albümü, etnik ve trans müziğinin harmanı olan Dreamin' İstanbul'da sesiyle yer aldı.Bu albüm yurt dışındaki birçok ülkede de piyasaya çıktı. Beyza Durmaz uzun süre üzerinde çalıştığı Koku adlı albümünü 2005 yılında çıkardı.

Albümünün prodüktörlüğünü Volkan Gücer; düzenlemelerini de Burak Demir yapmıştır. Koku albümünde şarkıcının kendi söz ve besteleride bulunmaktadır. Televizyonda 7 sezon devam eden Sihirli Annem dizisinin jenerik müziğini seslendirmiştir.Koku ,Bize Lüks ,Buz Kalpli isimli şarkılarını kliplendirmiştir. Sicilya'nın etnik gruplarından Nemas Project ile Snow in Istanbul isimli albüm yapmış ,albüme ismini veren şarkı Buddha Bar'ın A Night at Buddha serisinde yer almıştır.
Beyza Durmaz Kimdir? Biyografisi Beyza Durmaz Kimdir? Biyografisi Biyografistan Beyza Durmaz ,  5 Ağustos 1977 yılında İstanbul'da doğdu. Beyza Durmaz, Lise eğitimini Özel Kültür Lisesi'nde tamamlayan Beyza, ay... 4.5 5

Hiç yorum yok: